Studia za granicą z Eduworld

Happy female tutor showing bunch of diverse flags, recommending foreign language studying school

Jeśli myślisz o studiach za granicą, warto prześledzić, które kraje są najczęściej wybierane przez zagranicznych studentów. Razem z nami odkryj możliwości jakie na Ciebie czekają.

W jakim kraju studiować?

Jest kilka krajów, które mogą poszczycić się najlepszymi uczelniami na świecie. Zastanawiasz się gdzie edukacja jest najlepsza? Poniżej przedstawiamy listę krajów posiadających topowy poziom nauczania!

Stany Zjednoczone – studia USA są marzeniem dla wielu osób. Jest to kraj posiadający największą liczbę topowych uczelni na świecie. Prawie każdy kojarzy Harvard, Stanford, czy MIT. Barierą w przypadku Stanów Zjednoczonych może być koszt studiów, który rzadko kiedy wynosi mniej niż 35.000 dolarów rocznie.

Wielka Brytania - drugi kraj posiadający największą liczbę topowych uniwersytetów. Myślisz o studiach za granicą? Z pewnością kojarzysz wiele osób ze swojego otoczenia, która wyjechało na studia do Anglii, Szkocji czy Walii lub przynajmniej znasz osoby, które mają takich znajomych. Cambridge, Oxford – każdy kojarzy, jednak UK ma do zaoferowania znacznie więcej uczelni o najwyższym poziomie nauczania. Dodatkowo znajdziesz tam praktycznie każdy kierunek studiów, który może Cię interesować. Najczęstszą barierą w przypadku UK, tak jak i w przypadku Stanów, są finanse – na większości kierunków roczny koszt nauki zaczyna się od 15.000 funtów brytyjskich rocznie.

Holandia – studia w Holandii w ostatnich latach zyskały znaczną popularność za sprawą Brexit’u i wzrostu cen nauki w UK. Holandia ma innowacyjny podejście do nauczania, zapewnia świetne perspektywy zawodowe, a na tamtejszych uniwersytetach jest prowadzone ponad 1500 kierunków w języku angielskim – praktycznie każdy znajdzie wiele ciekawych opcji dla siebie. Czesne za rok nauki wynosi 1150€ podczas pierwszego roku oraz 2300€ za kolejne lat.

Włochy – kierunki biznesowe, architektoniczne, humanistyczne, czy medyczne są oferowane przez włoskie uczelnie – i to w pełni po angielsku. Ten kraj jest coraz częściej wybierany przez europejskich studentów. Wynika to z przystępnego czesnego, które wynosi od 400€ do 4400€ rocznie, możliwości życia w pięknej Italii oraz świetnej edukacji.

Niemcy – kraj ten słynie z wysokiej jakości  – także w sektorze edukacji. Jeśli myślisz o studiach za granicą, to rozważ naukę w Niemczech. Wiele kierunków jest tam oferowanych także w języku angielskim m. in. biznesowe, psychologia, architektura, inżynierskie, czy okołomedyczne. Dodatkowo studia w Niemczech są bezpłatne.

Studia za granicą – kiedy rozpocząć przygotowania?

Im szybciej podejmiesz odpowiednie kroki tym lepiej. Dlaczego? Ponieważ pozwoli Ci to na lepsze przygotowanie się do aplikacji oraz do konkretnych matur, egzaminów. Więcej czasu to także więcej możliwości uzyskanie doświadczenia i osiągnięć, które będziesz mógł wpisać w CV, liście motywacyjnym, czy pochwalić się podczas rozmowy rekrutacyjnej na studia. Wiele osób rozpoczyna przygotowania na 2-3 lata przed aplikacją, natomiast rekomendowany minimalny czas to 8-12 miesięcy.

Studia za granicą – aplikuj z Eduworld

Jeśli chcesz uzyskać kompleksowe wsparcie w procesie rekrutacji, zapomnieć o niepotrzebnym stresie i dostać się na wymarzone studia to rozważ aplikację z polską firmą Eduworld. Uzyskasz wsparcie zarówno w zakresie odpowiedniego wyboru krajów i kierunków, ale także przygotowania wszystkich elementów aplikacji oraz zorganizowania wyjazdu.

Kompetencje miękkie – co to jest i jakie mają wpływ na szansę na znalezienie ciekawej pracy

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*