E-commerce w dobie pandemii: jak zmieniły się procesy rekrutacyjne?

adobestock_177671347_800x501

Pandemia COVID-19 wpłynęła na wiele aspektów życia. W tym na sposób rekrutowania pracowników w branży e-commerce. Przedsiębiorcy musieli zmierzyć się z koniecznością dostosowania swoich procesów rekrutacyjnych do nowych warunków. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak pandemia wpłynęła na procesy rekrutacyjne w branży e-commerce.

Zmiany w procesach rekrutacyjnych w branży e-commerce

Po pandemii procesy rekrutacyjne wielu firm zostały dostosowane do nowych warunków. W związku z tym, coraz więcej biznesów przenosi swoje procesy rekrutacyjne do przestrzeni wirtualnej. Rekrutacja online, rozmowy kwalifikacyjne przez internet i testy zdalne stały się normą w dobie pandemii. Przedsiębiorcy zaczęli również korzystać z dedykowanych platform rekrutacyjnych. Popularne stały się także specjalistyczne grupy na portalach społecznościowych, takich jak LinkedIn.

Wraz z pandemią, zmieniły się również wymagania stawiane kandydatom. Gwałtowne wzrosty w branży e-commerce sprawiły, że zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie znacznie wzrosło. Firmy szukają pracowników z umiejętnościami w zakresie marketingu internetowego, sprzedaży online, analityki danych i programowania. Kandydaci muszą być również dobrze przygotowani do pracy zdalnej. Ważne jest też posiadanie umiejętności związanych z narzędziami komunikacji online.

Pomoc agencji rekrutacyjnych: jak działa agencja butikowa?

Agencja butikowa to firma specjalizująca się w rekrutacji pracowników dla konkretnych sektorów, np. e-commerce. Agencje butikowe oferują spersonalizowaną obsługę i bardziej skuteczne dopasowanie kandydatów do wymagań klienta. Przede wszystkim mają doświadczenie w rekrutacji z konkretnej branży, co pozwala to na znalezienie pracowników z poszukiwanymi umiejętnościami.

Jedną z takich firm jest Veritas Recruitment. Firma zajmuje się poszukiwaniem kandydatów w branżach digital i e-commerce. Veritas Recruitment stawia na zorganizowaną rekrutację, z użyciem branżowych narzędzi. Firma przeprowadza z klientem pogłębiony wywiad. Dzięki czemu na wstępie współpracy określa potrzeby firmy. Ta technika znacząco zwiększa szansę na znalezienie odpowiedniego specjalisty. Dodatkowo klienci Veritas Recruitment raz w tygodniu otrzymują listę z sylwetkami wybranych kandydatów. Szukasz wsparcia w procesie rekrutacji? Skorzystaj z pomocy specjalistów.

Czytaj więcej na ten temat na: http://veritas-recruitment.pl/blog/rekrutacja/digital-dzial-e-commerce-pomoc-w-rekrutacjach-zdalnych-e-commerce-rola-agencji-rekrutacyjnej-copy/

Kompetencje miękkie – co to jest i jakie mają wpływ na szansę na znalezienie ciekawej pracy
Dlaczego SEO jest ważne?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*