Ile obecnie kosztują domy w okolicy Krakowa?

chastity-cortijo-6TY_WrJTwSI-unsplash

Kraków jest dynamicznie rozwijającym się rynkiem mieszkaniowym, lecz nie próżnują również miejscowości położone w okolicy stolicy Małopolski.

Osobom zamierzającym kupić domy Kraków prezentuje jedne z najwyższych cen w Polsce. Nieco niższe propozycje czekają natomiast w okolicznych miejscowościach, gdzie można również znaleźć nowe domy realizowane przez deweloperów. Ile obecnie kosztuje zakupienie domu z rynku pierwotnego i wtórnego koło Krakowa?

Ceny domów koło Krakowa

Domy zlokalizowane koło Krakowa to ceny rozpoczynające się od około 400 tysięcy złotych, natomiast kończą się nawet na ponad 3 milionach złotych. Rozstrzał cenowy jest zatem bardzo duży, co wynika z różnorodności dostępnych ofert.

Najtaniej można zakupić domu starsze, wymagające również dodatkowych prac remontowych i wykończeniowych przed przeprowadzką.

Inwestorom chcącym nabyć nowe domy Kraków i okolice prezentują natomiast wyższe ceny, które najczęściej rozpoczynają się od około 600 tysięcy złotych za mniejsze nieruchomości, na przykład za dom szeregowy albo dom w zabudowie bliźniaczej.

Najwięcej trzeba będzie zapłacić za większe i luksusowe domy jednorodzinne położone w okolicach Krakowa. Ceny w tym przypadku liczone są już w milionach złotych.

Co wpływa na cenę zakupu domu?

W kwestii cen za domy Kraków jest jednym z miast, gdzie są one najwyższe w Polsce, niemniej jednak można również zakupić własny dom w cenie bardziej przystępnej. Co dokładnie determinuje koszty i jak można zaoszczędzić na zakupie?

Aby zakupić dom w okolicy Krakowa taniej, warto przede wszystkim sprawdzać oferty deweloperów realizujących domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Tego typu domy są obecnie najbardziej korzystne cenowo, ponieważ nie wymagają one remontów jak starsze budynki, a przy tym są bardziej atrakcyjne cenowo od domów wolnostojących.

Z dokładnymi cenami domów jednorodzinnych nowych i używanych w Krakowie i okolicach można zapoznać się bliżej online na stronach internetowych firm deweloperskich oraz na stronach z ogłoszeniami.

Polecamy:
Wszystko na temat rozliczenia PIT 36
Smart czyli mądry – jak mądry może być twój dom?
Czym jest BDO?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*