Dokumenty zwrotu podatku z Holandii

dokumenty

Starając się o zwrot podatku Belastingaangifte z Holandii, należy przedstawić urzędowi niezbędne dokumenty. Ponadto warto pamiętać, że można dodatkowo być poproszonym o dostarczenie innych dokumentów, które mają np. za zadanie potwierdzić prawo do określonej ulgi podatkowej. Jeżeli jednak pojawiają się wątpliwości, co do potrzebnych dokumentów do zwrotu podatku z Holandii, zespółbelastingaangifte z pewnością pomoże i udzieli wszelkich niezbędnych informacji, potrzebnych do podjęcia działania.

W skład niezbędnej dokumentacji wchodzą:

– Jaaropgave – roczne zestawienie od pracodawcy holenderskiego. Jest to najważniejszy i niezastąpiony dokument, który jest potrzebny do kalkulacji złożenia zeznania podatkowego. Jeżeli dana osoba w ciągu roku, była zatrudniona u kilku różnych pracodawców, wówczas do złożenia wniosku będzie potrzebne zestawienie z każdej firmy, w której pracowała.

– Numer BSN/Sofi – do rozliczenia niezbędny będzie nr BSN oraz nr partnera fiskalnego, z którym będzie można się rozliczyć.

– Potwierdzenie rachunku bankowego – niezbędne do rozliczenia może okazać się dostarczenie potwierdzenia rachunku bankowego, które ostatnimi czasy jest bardzo uważnie weryfikowane. Najlepszą opcją będzie udanie się do banku, w którym posiada się rachunek i uzyskanie potwierdzenia lub zaświadczenia o tym, że taki rachunek się posiada i że jest się jego właścicielem.

– Potwierdzenie zameldowania w Holandii – jeżeli wnioskodawca zameldowany był w Holandii, musi dostarczyć niezbędną dokumentację, która będzie to potwierdzać, najlepiej, aby było to zaświadczenie z Gminy, w której było zameldowanie.

– Okres zatrudnienia w Holandii – jednym z najważniejszych elementów, jest podanie dokładnej daty zatrudnienia na terenie Holandii, ponieważ od tego będzie uzależniona kwota zwracanego podatku. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się policzenie ilości przepracowanych dni w Holandii.

– Zaświadczenie o dochodach z polskiego urzędu – jest to bardzo ważne, ponieważ jeżeli wnioskujący nie posiadał innych dochodów, albo dochód pochodzący z zatrudnienia w Holandii wynosił minimum 90%, całego rocznego dochodu, to może on liczyć na dodatkowe ulgi z tego tytułu. Jednak, aby je uzyskać, należy przedstawić odpowiednie zaświadczenie z Urzędu Skarbowego, znajdującego się w Polsce. Natomiast uprzednio należy złożyć PIT, wraz z załącznikiem ZG do polskiego fiskusa.

– Zaświadczenie o dochodach i zameldowaniu małżonka – wszystkie osoby, które planują się rozliczyć wspólnie z małżonkiem, zobowiązane są do przedstawienia dodatkowych dokumentów potwierdzających wysokość dochodu i adres zameldowania małżonka. Wówczas meldunek musi być wspólny, a dokumentacja musi być przetłumaczona na angielski lub niemiecki.

Belastingaangifte

Odpowiednio skompletowana dokumentacja, stanowi podstawę do właściwie złożonego wniosku i uzyskania rozliczenia podatku z Holandii w odpowiedniej wysokości. Dlatego korzystając z aplikacji Belastingaangifte, będzie to zapewne jeden z pierwszych kroków, w którym wnioskodawca zostanie o to poproszony.

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*