Skóra i kwas hialuronowy – tak możesz dłużej cieszyć się młodością!

face-1511873_960_720

Obecnie wydaje się, że kwas hialuronowy jest dosłownie wszędzie! Krem z kwasem hialuronowym i inne formy tego produktu podbiły półki najbardziej ekskluzywnych klinik, drogerrii, aptek, miejscowych dystrybutorów produktów do pielęgnacji skóry i stoisk do makijażu. Możesz go wstrzyknąć, nałożyć, a nawet połknąć. Obecny globalny rynek zmotywował nas do napisania tego artykułu.

Więc co to za szaleństwo z kwasem hialuronowym? Dlaczego tak jest, że każdy chce go dostać?

Kwas hialuronowy w rzeczywistości nie jest kwasem takim jak kwas glikolowy czy salicylowy. Jest to substancja molekularna, która naturalnie występuje u wszystkich ssaków. To żelopodobna cząsteczka zatrzymująca wodę, która działa jak wypełniacz przestrzeni i poduszka dla stawów i nerwów, zapobiegając ich degeneracji. Kwas hialuronowy nawilża również:

  • skórę,
  • oczy,
  • włosy.

Każda osoba ma około 15 gramów naturalnego kwasu hialuronowego o najwyższym stężeniu w płynach ocznych i stawach. Każdego dnia 1/3 naszego kwasu hialuronowego ulega degradacji, a organizm go syntetyzuje i zastępuje. Wraz z wiekiem organizm wytwarza mniej kwasu hialuronowego, co powoduje utratę nawilżenia i elastyczności skóry i komórek, co powoduje:

  • zmarszczki,
  • suchość oczu,
  • cienkie włosy,
  • kurczenie się chrząstek.

Jak powstaje kwas hialuronowy?

Oczywiście kwas hialuronowy, który widzisz w sklepach, nie jest ekstrahowany z ludzkiego ciała. Istnieje kilka sposobów wytwarzania kwasu hialuronowego. Jednym z nich jest pobranie z chrząstki grzebienia koguta. A inny jest w laboratorium z udziałem bakterii Streptococci Bacterium.

Jakie są zalety kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy jest niezwykle skuteczny w utrzymaniu zdrowej, młodzieńczej skóry. Promuje kolagen i ma zdolność zatrzymywania wody w komórkach skóry 1000 razy większej niż jego waga. Kolagen ujędrnia skórę, a kwas hialuronowy odżywia i nawilża kolagen, utrzymując wilgoć i elastyczność. I to właśnie sprawia, że ​​nasza skóra jest jędrna i nawilżona.

Karl Meyer i John Palmer odkryli kwas hialuronowy w 1934 roku. Jednak nagle zyskał on popularność po tym, jak opublikowano specjalną informację o mieszkańcach Yuzurihara w Japonii. Poinformowali, że jego mieszkańcy w wieku powyżej 85 lat wyglądali znacznie młodziej, mieli pozbawioną zmarszczek skórę, elastyczne stawy i pełne włosy. Byli również w doskonałej kondycji fizycznej. Dr Toyosuke Komori sugeruje, że powodem długowieczności jest ich dieta roślinna o niskiej zawartości żelaza, skrobiowa, która promuje poziom kwasu hialuronowego w organizmie.

Kwas hialuronowy w miejscowej pielęgnacji skóry

Żadna inna substancja biologiczna nie może zatrzymać tak dużo wody jak kwas hialuronowy. To niesamowite, jak przemysł kosmetyczny wykorzystał tę koncepcję, a kwas hialuronowy stał się bardzo popularnym składnikiem miejscowej pielęgnacji skóry. Jednak, podobnie jak większość środków nawilżających, kwas ten nie wnika w skórę i pozostaje na jej powierzchni.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*