Jak budować silne relacje z klientami poprzez wiadomości SMS?

marketing szeptany

SMS-y reklamowe miażdżą swoim olbrzymim współczynnikiem otwarcia inne kanały marketingowe. Statystyki pokazują, że 98% odbiorców takie wiadomości otwiera. Jednak co z tego? Co jeśli powodem otwarcia jest jedynie szybkie usunięcie otrzymanego SMS-a? Skutki mogą być opłakane.

Sprawdźmy więc, jak sobie z tym faktem radzić.

Sympatycznie się przywitaj

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz. I to od Ciebie i Twojej firmy zależy, jak je wykorzystasz w marketingu. Zwróć uwagę, że współcześnie dla klientów liczą się firmy wyznające ich wartości i – co ważniejsze – ceniące ich swobodę i potrzeby. Nie narzucaj się więc!

Proponując przyszłemu odbiorcy zapis do newslettera SMS, czarno na białym informuj go o tym fakcie. Nie stosuj małego druczku w trakcie realizacji zamówienia, skorzystaj raczej z wyskakujących okienek informujących o możliwości zapisu. A do tego oferuj konkrety – daj na początek fajną zniżkę i od razu poinformuj, co w tych wiadomościach zamierzasz wysyłać.

Spraw, aby odbiorca poczuł się jak VIP

Co takiego sprawia, że marketing SMS nadal jest tak popularny? Według badań sprawdzanie telefonu uwalnia dopaminę i jest odpowiedzialne za uruchamianie części naszego mózgu odpowiedzialnej za nagrodę. I dotyczy to zarówno komunikacji ze znajomymi jak i wiadomości od firm.

Jak Ty to możesz wykorzystać? W swoich kampaniach SMS-owych postaw na unikatowość. Niech osoby, które zdecydowały się na  zapis do newslettera SMS, otrzymują oryginalne oferty, niedostępne nigdzie indziej. Doceń okazane przez nich zaufanie. Możesz np. informować ich o przedsprzedaży produktu na tydzień przed jego wejściem do pełnej oferty sklepu lub wysyłać fajniejsze zniżki.

Przypominaj, gdy klienci zapomnieli

Zapomnieć jest rzeczą ludzką – nawet o najciekawszej promocji wysłanej na maila. Możesz temu w prosty sposób zapobiec. Wystarczy, że wyodrębnisz osoby, które otrzymały maila, ale nie otworzyły go np. 24 godziny po jego dostarczeniu, a następnie wyślesz do nich wiadomość SMS przypominającą o możliwości skorzystania ze zniżki.

„Przypominajki” SMS sprawdzą się również w przypadku regularnie kupowanych produktów w Twoim sklepie, np. suplementów diety. Jeśli Twój klient kupił od Ciebie po raz kolejny, z pewnością doceni przypomnienie. A gdy do tego dołożysz jeszcze rabat, będzie zachwycony i być może kupi więcej.

Informuj o wysyłce

Zamówienia produktów przez internet zawsze wywołują w odbiorcach wiele emocji – zwłaszcza gdy nie do końca są oni pewni, kiedy dostaną zamówienie. Wykorzystaj więc pakiety SMS do jasnej komunikacji o statusie wysyłki.

Nie musisz zaraz wysyłać odrębnych wiadomości przy zmianie statusu zamówienia. Skorzystaj za to z linku umieszczonego w treści SMS-a – z pewnością będzie to wygodniejsze od wertowania i tak już zapchanej skrzynki mailowej.

Dodatkowo w SMS-ach marketingowych możesz poinformować klientów o nagłych opóźnieniach w dostawie i zaoferować im coś w zamian, co podtrzyma Waszą biznesową relację, np. zniżka lub gratis do kolejnego zamówienia.

 

Polecamy:
Kiedy pracownik otrzymuje odprawę po odejściu z pracy?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*