Wzory i generatory CV – czy można zarobić w tym sektorze?

writing

W jakim celu tworzymy i wysyłamy swoje CV? Oczywiście w celu znalezienia dobrej pracy, która zapewni nam stabilizację finansową. Wbrew pozorom możemy na tym zarobić nie tylko my, ale również osoby zajmujące się profesjonalnym przygotowywaniem szablonów i generatorów CV. Czy jest to opłacalny biznes?

Szablony i generatory

To bardzo popularne rozwiązanie wykorzystywane jest szczególnie przez młode i niedoświadczone osoby. Dostarczenia CV wymaga niemal każdy pracodawca. Problem przychodzi wtedy, kiedy musimy napisać swój pierwszy poważny życiorys zawodowy. Z reguły nie możemy pochwalić się wtedy bogatym doświadczeniem, dlatego niezwykle skuteczne może okazać się odwrócenie uwagi od treści, poprzez zastosowanie ciekawego wzoru graficznego. Oczywiście nie oznacza to całkowitego skupienia uwagi na wybraniu szablonu wpadającego w oko. Dla rekruterów nadal najważniejsze są informacje, które zamieścimy w dokumencie. Odpowiednia oprawa może być tylko jednym z walorów.

W jaki sposób korzystamy z generatorów i gotowych wzorów? Wystarczy wejść na jedną z wielu tego typu stron internetowych, wpisując takie informacje na swój temat, jak: dane personalne i kontaktowe, wykształcenie, przebieg kariery zawodowej oraz umiejętności i zainteresowania. Następnie wybieramy jeden z kilkudziesięciu dostępnych szablonów. Najlepiej stawiać na czytelność oraz właściwe wyeksponowanie treści. Trzeci krok to uruchomienie generatora, który natychmiastowo przygotuje plik dostępny do pobrania. W ciągu kilku minut otrzymamy gotowe CV.

Jaki zysk czerpie z tego strona?

Część użytkowników wykupuje płatne wersje, których koszt wynosi maksymalnie kilkadziesiąt złotych. Generator tworzy dziennie średnio pół tysiąca życiorysów. Wystarczy, że 1/10 osób wpłaci pieniądze na konto Premium. Administratorzy inkasują więc w ciągu dnia nawet kilkaset złotych za raz przygotowany produkt. Nie jest to jednak niekończące się źródło przychodów. Rekruterzy doskonale znają takie witryny na podstawie wielu powtarzających się wzorów CV. Osoby zarządzające tym kreatorem powinny więc na bieżąco uzupełniać ofertę, aby dalej utrzymać przy sobie klientelę.

Przygotowywanie profesjonalnych CV

Bardziej wymagające osoby nie zadowolą się dokumentem powstałym za pomocą programu komputerowego. Jeżeli walczą o bardziej prestiżowe stanowisko, są w stanie zapłacić znacznie więcej za profesjonalne CV. Na tym korzystają firmy i pojedynczy wykonawcy wyspecjalizowani w ich tworzeniu. Poważniejsze zlecenie, uwzględniające wykonanie idealnego życiorysu, listu motywacyjnego i portfolio, może wzbogacić konto nawet o 500 zł. Jeszcze więcej można zarobić na przygotowaniu tych dokumentów w języku obcym!

Podejście do takich zadań jest zupełnie inne niż w pierwszym przypadku. Pierwszym krokiem jest złożenie zamówienia przez klienta na stronie internetowej. Następnie specjalista oddzwania lub odpisuje nam, w celu omówienia oczekiwań, celów zawodowych i przedstawienia niezbędnych danych. Czas realizacji wynosi zwykle od 1 do 3 dni, jednak wykonawca przedstawia kilka różnych wersji CV, najczęściej opartych o zupełnie inne szaty graficzne. Dzięki temu klient zyskuje możliwość wyboru. Dodatkowo informacje zostają ciekawie opisane oraz wyróżnione w taki sposób, aby pracodawca, już po kilku sekundach od wzięcia dokumentu do ręki, poznał się na naszych najmocniejszych zaletach.

Uważajmy jednak na freelancerów, którzy również obiecują wykonanie profesjonalnego CV, w jeszcze szybszym czasie i dodatkowo za niższą stawkę. Powinno to wzbudzić nasze podejrzenia. Takim osobom może chodzić np. o wyłudzenie naszych danych osobowych. Pamiętajmy o podpisywaniu umów z wykonawcami i zapoznaniu się z ich wcześniejszymi zrealizowanymi zleceniami.

Należy samemu zdecydować, która z powyższych metod jest dla nas bardziej opłacalna, przy jednoczesnej możliwości szybkiego znalezienia pracy i gwarantowanym zwrocie inwestycji.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*