Wszystko o czym powinieneś wiedzieć zanim otworzysz wypożyczalnię aut

cars2

Wiele firm w obecnych czasach skupia swoją działalność wokół samochodów, jedne firmy świadczą usługi transportu towarów, drugie przewóz osób, a jeszcze inne wypożyczają auta zarówno firmom, jak i też klientom indywidualnym. Jakie kroki należy podjąć zanim otworzymy działalność polegającą na wypożyczaniu aut? Przeczytaj poniżej parę ważnych wskazówek.

Badanie rynku to podstawa

Żeby z impetem wejść na rynek, należy wpierw sprawdzić, czy istnieje w nim taka luka, w którą możemy wcisnąć się bez obaw i zacząć działać. Zatem jeśli planujesz otworzyć wypożyczalnię aut, sprawdź najpierw, czy na lokalnym rynku istnieją podobne firmy, czy też nie. Im więcej jest takich firm, tym niestety masz mniejsze szanse powodzenia na dobre funkcjonowanie Twojego biznesu. Jeżeli jednak jest tylko jedna tego typu firma, to wówczas musisz opracować naprawdę doskonałą strategię działania, która będzie niezwykle konkurencyjna. Następnie sprawdź też, czy w przypadku Twojego rynku biznes ten będzie opłacalny, bo nie ukrywajmy, ale w małych aglomeracjach miejskich taka działalność raczej się nie sprawdzi pod kątem rentowności.

Kiedy rynek jest opłacalny

Wypożyczalnia aut jest biznesem rentownym w przypadku dużych aglomeracji miejskich, gdzie mamy do czynienia z wieloma firmami i mieszkańcami, którzy mogą być Twoim potencjalnym klientem. W dużych miastach mamy ponadto dworce i lotniska, które odgrywają niezwykle istotną rolę w powodzeniu tego rodzaju biznesu. Wiele osób, które przyjeżdżają do Polski z zagranicy woli wynajmować auta, niż wlec się przez pół świata ze swoim autem. Ponadto należy też wspomnieć o firmach, które bardzo często korzystają z wypożyczeń samochodów, zwłaszcza dostawczych. Niektóre osoby, który, zepsuło się prywatne auto, również decyduje się na wynajem auta, dopóki nie naprawią własnego.

Co wypożyczać i jak wypożyczać?

Jeżeli chcesz, by Twoja firma wypożyczająca auta dobrze prosperowała, to powinieneś mieć w swojej ofercie auta różnego typu: auta typu limuzyna (dla klientów biznesowych oraz np. dla nowożeńców), auta rodzinne, małe samochody ekonomiczne oraz samochody dostawcze i typu „bus”. Pamiętaj, że im większą będziesz posiadał gamę takich samochodów, tym możesz liczyć na szersze grono swoich klientów. Ludzie mają bardzo różne wymagania i potrzebny, dlatego też Twoja oferta powinna być również zróżnicowana. Oczywiście nie muszę podkreślać, iż auta powinny być sprawne, dobrze wyposażone, ubezpieczone oraz czyste i pachnące w środku.

Jakość i wygląd auta stanowi bowiem tutaj nieodłączny element budowania pozytywnego wizerunku Twojej firmy. Dla każdego klienta powinieneś przygotować umowę wypożyczenia takiego samochodu, w której jasno określisz cenę i zasady wypożyczenia takiego auta. Pamiętaj też o tym, że jeżeli posiadasz na swoim rynku konkurencję, to Twoje ceny powinny być przystępne dla klienta, czyli prościej ujmując, powinny być one konkurencyjne i dostępne dla każdego portfela.

Kiedy dokładnie już rozplanujesz swój biznes, stworzysz strategię działania i przede wszystkim sprawdzisz oraz zbadasz lokalny rynek, uderzaj śmiało z załatwianiem formalności i rejestrowaniem firmy. Powodzenia.

Poradnik powstał przy współpracy z firmą Lublin wypożyczalnia samochodów

1 odpowiedzi "Wszystko o czym powinieneś wiedzieć zanim otworzysz wypożyczalnię aut"

  1. Mam takie stare auto w garażu, rocznik 1999, ale wciąć jeździ. Sądzicie, że skup samochodów Kraków odkupiłby ode mnie to auto bez ważnych badań i OC?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*