Strategie Rozwoju Korporacyjnego i Biznesu – jeden program, trzy kraje

strategie_rozwoju_korporacyjnego_i_biznesu

 

Dwie wiodące uczelnie europejskie, Uniwersytet w St. Gallen i WU Executive Academy – Wiedeński Uniwersytet Ekonomii i Biznesu, rozszerzyły swoją współpracę i w przyszłości będą oferowały certyfikowany program studiów: Strategie Rozwoju Korporacyjnego i Biznesu. W ramach programu studenci zdobędą szeroką wiedzę w obszarze strategii oraz know-how z zakresu zarządzania. Szkolenia, składające się z trzech modułów będą odbywać się w trzech europejskich miastach: St. Gallen, Wiedniu oraz Berlinie. Termin składania wniosków upływa 31 marca 2016.

Menedżerowie nie mogą zapewnić długoterminowego sukcesu przedsiębiorstwa, jeśli nie podejmują właściwych decyzji strategicznych. Dlatego też program Strategie Rozwoju Korporacyjnego i Biznesu, który będzie prowadzony w języku angielskim, został zaprojektowany w taki sposób, by pomóc dyrektorom i kierownikom w prowadzeniu strategii rozwoju firmy. Menedżerowie po ukończeniu tego kursu będą lepiej odnajdywać się w środowisku rynkowym i konkurencyjnym, które stają się coraz bardziej złożone i dynamiczne.

- Program Strategia Rozwoju Korporacyjnego i Biznesu pozwoli uczestnikom zrozumieć kwestie związane ze strategią w zarządzaniu firmą oraz wpłynie na umiejętność radzenia sobie z problemami dzisiejszego rynku. Kierunek łączy e-learning, naukę eksperymentalną, bezpośrednią praktykę oraz obejmuje bardzo ważne kwestie związane z biznesem, tj. strategie rozwoju, rozwiązywanie problemów, a także zajmowanie się zawirowaniami i niepewnością rynkową - komentuje dyrektor naukowy programu, prof. Phillip Nell z Instytutu Międzynarodowego Biznesu w Wiedniu.

Trzy państwa, trzy moduły, jeden projekt

Poszczególne moduły na Uniwersytecie w St. Gallen, WU Executive Academy w Wiedniu oraz w Berlinie, będą trwały od dwóch do pięciu dni. Dzięki innowacyjnemu połączeniu e-learningu, zajęć na uczelniach oraz indywidualnych sesji transferowych, uczestnicy będą mogli dopasować zajęcia do własnych potrzeb. Taki system pozwala również na przygotowanie się do profesjonalnego postępowania w sprawach strategicznych firmy, zarówno w zakresie wpływania na rozwój strategii, jak i przyjmowania odpowiedzialności za jej wdrażanie. Program ten zawiera również praktyczne zastosowanie. Uczestnicy będą zobowiązani nie tylko do udziału w trzech modułach, ale również do pracy nad końcowymi projektami strategicznymi, które mogą być zaczerpnięte z dotychczasowego środowiska pracy.

Z najlepszymi z najlepszych

Program zwieńczony zostanie konferencją Stowarzyszenia Zarządzania Strategicznego w Berlinie, która jest największym tego typu wydarzeniem w świecie. Stowarzyszenie to zrzesza ponad 3000 ekspertów z 80 krajów. Podczas konferencji uczestnicy zaznajomią się z najnowszymi wynikami badań, a także najlepszymi praktykami w dziedzinie zarządzania strategicznego.

Dodatkowe korzyści

Program Strategie Rozwoju Korporacyjnego i Biznesu przekaże także najnowsze koncepcje, metody i narzędzia do myślenia i działania strategicznego w biznesie. Studenci oprócz bieżących informacji w danej dziedzinie będą mieli możliwość współpracy z wysoko wykwalifikowanymi wykładowcami. Ponadto, po ukończeniu szkolenia uczestnicy automatycznie staną się członkami dużej sieci absolwentów, a tym samym będą mogli skorzystać z wiedzy i usług innych absolwentów z obu uczelni.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*