Skuteczne sposoby na sesje – poznaj serwis Notatek.pl

woman-hand-smartphone-desk

Nadchodzi najbardziej stresując czas w roku akademickim – sesja. Wielu studentów będzie zmagać się z wieloma egzaminami, kolokwiami, nadrabianiem nieobecności czy zdawaniem certyfikatów językowych. Co gorsza czasem zdarza się tak, że brakuje materiałów do nauki. Co wtedy? Z pomocą przychodzi serwis Notatek.pl

Po pierwsze, odżywiaj się dobrze

Bardzo ważne jest aby w tym stresującym okresie zjadać posiłki bogate w różne składniki odżywcze o regularnych porach. To jedzenie daje nam najwięcej energii która jest niezbędna do nauki. Ważne żeby było to posiłki pełnowartościowe – zapomnij o chipsach, napojach energetycznych, zupkach w proszku czy fast foodach. Nie wykręcaj się barkiem czasu, zdrowe posiłki również można przygotować w kilka minut. Dobrze w tym okresie jeść dużo owoców które są bogate w zdrowe cukry napędzające nasz organizm. Dla mózgu dobrą przekąską będą orzechy, pestki, a nawet gorzka czekolada.

Po drugie, wyśpij się

Chociaż w okresie sesji każda godzina jest na wagę złota – nie zapominaj o odpoczynku. Złym rozwiązaniem jest przesiadywanie do późnych godzin nocnych (a nawet porannych) tylko po to aby wstać w okolicach obiadu. Znacznie lepiej dla naszego organizmu jest położyć się o normalnej porze do łóżka i wstać wcześnie rano. Nie należy także przesadzać z kawą, jej nadmiar szkodzi i uzależnia. Jeśli to możliwe najlepiej rozplanować naukę wcześniej.

Po trzecie uporządkuj materiały

Porządek nie jest mocną stroną wielu studentów, jednak planując naukę dobrze jest posprzątać w pokoju i posegregować niezbędne materiały. Bałagan w notatkach nie sprzyja nauce. „Ogarnięte” materiały do nauki to już połowa sukcesu, pozostaje się „tylko” ich nauczyć. W trakcie nauki nie warto tracić czasu na szukanie zagubionych kartek. Co jednak w sytuacji gdy nie mamy czego porządkować bo żadnych notatek nie mamy?

Odwiedź serwis Notatek.pl

Spokojnie, brak materiałów do nauki to jeszcze nie koniec świata. Z pomocą dla zbłąkanych studentów przychodzi portal Notatek.pl, który posiada bazę ponad 100 tysięcy materiałów do nauki z różnych polskich uczelni. Znajdziemy w nim notatki z takich dziedzin jak nauki humanistyczne, społeczne, ekonomiczne, prawne, matematyczne, fizyczne, chemiczne, biologiczne, geograficzne, techniczne, rolnicze, medyczne oraz takie z zakresu teologii. Dodatkowo na każda z tych kategorii składa się lista przedmiotów związanych z nią tematycznie. Na pewno każdy student znajdzie w serwisie Notatek.pl coś dla siebie. Portal jest także miejscem wymiany notatek, możemy wspólnie ze znajomymi z roku tworzyć bazę materiałów które ułatwią wszystkim zdanie egzaminu. Dodatkowo jest także możliwe komentowanie udostępnianych tekstów tak aby na bieżąco korygować wszelkie błędy lub wyjaśniać niejasności. Na stronie Notatek.pl udzielają się także wykładowcy i prowadzący zajęcia co jest jej dużą zaletą , ponieważ często to ich głos jest decydujący w problematycznych kwestiach. Ważne jest, że wszystkie udostępniane materiały zanim pojawią się na stronie są sprawdzane przez moderatorów portalu Notatek.pl, pod kątem ich zawartości, praw autorskich, oraz sprawdzane czy nie znajdują się już w bazie serwisu.

Studencie, jeżeli zaczynasz przygotowywać się już do sesji zachowaj spokój, wyśpij się, zjedz coś pożywnego przejrzyj swoje zeszyty oraz odwiedź serwis Notatek.pl po więcej materiałów do nauki.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*