Praktyka zawodowa – opcje dla lekarza rodzinnego

usg jamy brzusznej gdynia prywatnie

Medycyna rodzinna ma na celu reintegrację i personalizację opieki zdrowotnej dla pacjentów, którzy są coraz bardziej sfrustrowani rozdrobnionym i złożonym systemem opieki zdrowotnej. Jest to odchylenie od tradycyjnych modeli opieki medycznej, takich jak opieka specjalistyczna. Model opieki nad rodziną ma na celu zapewnienie pacjentom osobistego domu opieki medycznej, dzięki któremu otrzymują pełen zakres usług w kontekście kontynuacji relacji z lekarzem rodzinnym.

Lekarze rodzinni zapewniają opiekę przewlekłą i profilaktyczną, bezpośrednio lub pośrednio poprzez ustalone relacje z klinicystami spoza ich praktyki.

Opcje kariery dla lekarzy rodzinnych

Lekarze rodzinni mają wiele opcji, gdzie i jak mogą praktykować medycynę. Te możliwości zapewniają lekarzom prawdziwy wybór, jeśli chodzi o:

  • styl życia
  • dochody
  • cele zawodowe.

Prywatna praktyka: właściciel lub samodzielne działanie

Okazuje się, że około jedna trzecia lekarzy rodzinnych wykonywała praktyki indywidualne, a 60% w grupach trzech lub więcej lekarzy. Lekarze rodzinni cieszą się elastycznością zawodową między prowadzeniem własnych praktyk a współpracą z kolegami w środowisku grupowym.

Status zatrudnienia

Niektórzy lekarze decydują się na zatrudnienie w szpitalu, ośrodku zdrowia społeczności lub w wielospecjalistycznej praktyce grupowej. Brak konieczności ponoszenia kosztów ogólnych lub zajmowania się kwestiami kadrowymi i administracyjnymi jest dla wielu atrakcyjny. Ważne jest, aby rozmawiać z lekarzami w każdym otoczeniu, aby lepiej zrozumieć zalety i wady tych praktyk.

Ponad 20% lekarzy rodzinnych jest częścią praktyki składającej się z lekarzy z różnych specjalności. Praktyki mogą obejmować specjalistów z medycyny rodzinnej, ortopedii i kardiologii w jednym budynku, aby zwiększyć dostęp pacjentów. Jedną z korzyści płynących z pracy w wielospecjalistycznej praktyce grupowej jest to, że wiele usług dla pacjentów jest zapewnionych w jednym miejscu, umożliwiając lepszą komunikację i wygodę dla pacjentów.

Praktyka w niepełnym wymiarze godzin

Lekarze rodzinni mogą zdecydować się na praktykę lekarską w niepełnym wymiarze godzin, aby opiekować się rodzinami, realizować inne cele lub przygotować się na emeryturę. Praktyki w niepełnym wymiarze czasu są ekonomicznie opłacalne dla wielu lekarzy rodzinnych, ale mogą być dla innych wyzwaniem finansowym. Inną alternatywą dla praktyki w pełnym wymiarze godzin jest podział pracy, jedna równoważna liczba etatów dzielona przez dwóch lekarzy, którzy pracują w niepełnym wymiarze godzin. Ta opcja jest korzystna, ponieważ często ogranicza papierkową robotę i obowiązki administracyjne.

Szeroki zakres szkoleń w zakresie medycyny rodzinnej przygotowuje lekarzy do wykonywania zawodu w różnych sytuacjach. Jako lekarz rodzinny możesz ćwiczyć swoją pasję, dokładnie tak jak pasuje to do twoich celów zawodowych i stylu życia. Wielu lekarzy decyduje się dołączyć do opieki publicznej, co jest godne podziwu szczególnie na obszarach zaniedbanych medycznie (często na obszarach wiejskich). Więcej na ten temat: http://www.przychodniazbiersk.pl/lekarz-rodzinny/

[TB]

Polecamy:
Jakie szkolenia z medycyny estetycznej w Polsce są najlepsze?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*