Odzyskiwanie długów w kilku krokach

loan-4521119_960_720

Odzyskiwanie długów może być frustrujące. Pogoń za fakturami nieopłacanymi od miesięcy jest czasochłonna, a bez odpowiedniego procesu może być bezowocna. Posiadanie niespłaconego zadłużenia w Twojej firmie może również wpływać na przepływ środków pieniężnych, a nawet zagrażać długowieczności Twojej firmy. Są jednak specjaliści, którzy mogą pomóc zarówno w odzyskaniu niezapłaconych faktur, jak i egzekucji orzeczeń.

Krok 1 – Identyfikacja długu, który można odzyskać

Nieocenioną pomocą są eksperci ds. odzyskiwania długów. Rozumie potrzebę sprawnego i skutecznego dochodzenia niespłaconych długów. również nastawieni na kwestie komercyjne i będą z Tobą szczerze rozmawiać o szansach na odzyskiwanie długu. To pierwszy krok w tym procesie. Współpracują z firmami różnej wielkości, a profesjonalny zespół ma doskonałe doświadczenie w odzyskiwaniu długów i faktur. Pozwala w pełni zrozumieć skalę Twojego problemu z windykacją i zbudować strategiczny plan uzyskania maksymalnej kwoty należnej Ci w opłacalny sposób.

Krok 2 – Postępowanie przedsądowe

W większości przypadków pierwszą czynnością, jaką można podjąć, jest wystawienie dłużnikowi pisma z żądaniem zapłaty. Pismo poinformuje dłużnika, że ​​o ile płatność nie zostanie otrzymana w określonym terminie, zostaną podjęte dalsze działania prawne w celu odzyskania długu. Czasem to wystarczy, aby skłonić dłużnika do zapłaty, a większość dłużników ureguluje przynajmniej część zaległych faktur. Jeśli dłużnik nie dokona płatności, być może będziesz musiał rozważyć wszczęcie postępowania sądowego w celu odzyskania długu. Zasadniczo powództwo sądowe o odzyskanie długu zostanie wniesione do sądu okręgowego. Jeżeli jednak dług ma szczególnie wysoką wartość lub okoliczności są szczególnie złożone, powództwo można wnieść do jednego z sądów wyższej instancji.

Zespół windykacyjny ma wyjątkowe doświadczenie w podejmowaniu wszelkiego rodzaju działań windykacyjnych w sądach okręgowych i może zapewnić wysokiej jakości, praktyczne porady w każdej sytuacji.

Krok 3 – Złożenie pozwu o windykację

Jeśli należny dług wynosi mniej niż kilka tysięcy można zastosować „prostą procedurę”. Aby wszcząć powództwo, wypełnia się formularz roszczenia. Formularz roszczenia musi zawierać:

-Pełne dane stron, które są wobec Ciebie zadłużone, w tym ich nazwy i adresy

-Szczegóły, dlaczego Twoje roszczenie powinno się powieść

-Wszelkie kroki podjęte w celu odzyskania długu

-Dane świadków

-Kopie zaległych faktur

-Inne materiały, które mogą poprzeć Twoje roszczenie

Formularz roszczenia i dokumenty należy następnie przesłać do odpowiedniego sądu okręgowego. Urzędnik zarejestruje i sprawdzi formularz roszczenia, a jeśli wszystko będzie w porządku, wyda rozkład dalszych działań. Pozwany musi następnie wypełnić formularz odpowiedzi i przesłać go tobie jako wierzycielowi i sądowi nie później niż w ostatnim terminie odpowiedzi określonym w harmonogramie.

Jeśli dłużnik chce mieć czas na spłatę, musi wypełnić formularz i przesłać go do sądu. Możesz zaakceptować lub odrzucić ofertę spłaty z czasem na zapłatę. Jeśli zdecydujesz się przyjąć ofertę, zostanie wydany dekret ratalny lub wyrok. Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się odrzucić ofertę, rozprawa zostanie wyznaczona przez sąd.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*