Co zrobić, gdy samochód zepsuje się w nocy?

highway-4854656_1280

Problemy z samochodem mogą pojawić się o każdej porze dnia. Jeśli masz tendencję do jazdy w nocy, może to być przerażające, gdy Twój samochód zepsuje się w nocy na środku drogi. Jedyne, co możesz zrobić, to czekać na wezwanie pomocy drogowej – laweta Praga południe na pewno dotrze tak szybko, jak tylko to możliwe. Musisz jednak upewnić się, że nie dzwonisz do jakiegokolwiek dostawcy usług holowania lub pomocy drogowej. Muszą oferować całodobową pomoc drogową, więc masz pewność, że przyjdą Ci pomóc o każdej porze dnia i nocy.

Co należy zrobić, aby bezpiecznie czekać na pomoc drogową?

Zrozumiałe jest uczucie przerażenia, gdy samochód psuje się w nocy. Wyobraź sobie, że utknąłeś na drodze w ciemności. To może być bardzo nieprzyjemne uczucie. Oczekiwanie na pomoc drogową w nocy może być wiecznością. Aby pomóc Ci poczuć się trochę bezpieczniej, oto kilka naszych wskazówek.

Zaparkuj na prawym poboczu drogi

Jeśli nadal możesz prowadzić lub kierować pojazdem, zaparkuj go na prawym poboczu drogi. Idź maksymalnie w prawo i zaparkuj tam. Jest to najbezpieczniejszy obszar, w którym możesz zatrzymać swój pojazd, ponieważ jest wolny od wszelkich nadjeżdżających pojazdów. Trzymanie się z dala od ruchu ulicznego zapobiega kolizjom innych pojazdów z Twoim samochodem. Ze względu na ograniczoną widoczność w nocy, możliwe jest, że inni kierowcy nie zobaczą Cię od razu lub szybko wykonają unik, jeśli zatrzymasz się na środku drogi.

Zostań w samochodzie

Bez względu na to, jak odważny się czujesz, musisz pozostać w samochodzie, z wyjątkiem sytuacji, gdy już pali lub jest przegrzany. Upewnij się, że masz zapięte pasy bezpieczeństwa, aby w razie przypadkowego zderzenia się kogoś z Twoim pojazdem był bezpieczniejszy. Niezależnie od tego, czy jest to środek dnia, czy nocy, samochód jest z pewnością bardziej widoczny niż osoba stojąca na drodze. Spraw, aby było bezpieczniej dla Ciebie i innych osób na drodze, pozostając w samochodzie.

Trzymaj drzwi zamknięte przez cały czas, a także zamykaj okna. Wychodzenie na zewnątrz może być kuszące, ale pozostanie w środku, zwłaszcza w nocy, jest najlepszą rzeczą do zrobienia. Niektórzy bezprawni ludzie mogą uznać cię za bezbronną w twojej sytuacji i mogą to wykorzystać. Zmniejsz to ryzyko, zamykając okna i drzwi na czas oczekiwania na pomoc drogową.

Nie otwieraj dla nikogo poza policją, patrolem drogowym lub firmą pomocy drogowej, do której zadzwoniłeś. Jeśli nie masz pewności, kim są, najlepiej poprosić o identyfikację. Możesz nie znać osobiście osób z pomocy drogowej, do której zadzwoniłeś, ale powinni oni być w stanie przedstawić swoje dane uwierzytelniające. Zawsze o nie pytaj.

Trzymaj się z dala od drogi

W przypadku, gdy naprawdę musisz wyjść z pojazdu, najlepiej przejść przez drzwi pasażera. Może to być nieco trudniejsze, gdy siedzisz na siedzeniu kierowcy, ale jest to o wiele bezpieczniejsze niż otwieranie drzwi po stronie kierowcy.

Zachowaj widoczność swojego samochodu

Istnieją różne sposoby, aby Twój samochód był widoczny. Korzystaj z ciemnego otoczenia, po prostu używając swoich świateł. Powinieneś już włączyć światła awaryjne, gdy jedziesz i parkujesz na prawym poboczu. Trzymaj je, aż nadejdzie pomoc.

Konsultacja merytoryczna artykułu: lawetawarszawa24.pl

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*