Ocieplenie fundamentów – co dobrego niesie dla budynku i jego mieszkańców?

Przechwytywanie

Dzięki izolacji termicznej zastosowanej w Twoim budynku możesz efektywniej wykorzystać potrzebną energię, nie ograniczając komfortu swojego życia. Dlatego minimalizujesz marnotrawstwo energii i wydajniej wykorzystujesz zasoby energii.

Zastosowania izolacji termicznej, które zapewniają efektywność energetyczną, można uznać za dodatkowy koszt w odniesieniu do początkowych inwestycji w projekty. Jednak przy obliczaniu stopy zwrotu uzyskuje się znaczące osiągnięcia gospodarcze.

Prawidłowo zastosowana izolacja termiczna zmniejsza wydatki na energię w budynku średnio o 50%, zapewnia większe ogrzewanie przy mniejszym zużyciu energii zimą. Poza tym ocieplenie fundamentów zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń mieszkalnych latem.

Efektywność energetyczna z izolacją termiczną

Spełniając znaczną część światowego zapotrzebowania na energię i mając ograniczone zasoby, paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz ziemny, są obecnie szybko zużywane. W świecie, w którym zasoby stopniowo się kurczą, chociaż zapotrzebowanie na energię stale rośnie, stosuje się szeroką gamę programów, aby zapewnić efektywne wykorzystanie energii. Izolacja termiczna jest jednym z najbardziej skutecznych narzędzi oszczędzania energii.

W naszym kraju, który doświadcza wszystkich czterech pór roku, dzięki swojemu położeniu geograficznemu, zużycie energii na ogrzewanie zimą i chłodzenie latem rośnie z dnia na dzień. Podczas gdy 70% potrzebnej energii pochodzi z importu, 30-40% tej energii jest zużywane w budynkach. W naszym kraju opracowano szereg polityk dotyczących efektywności energetycznej, które mają zapewnić oszczędność i efektywność energetyczną, zapewnić bezpieczeństwo dostaw, zmniejszyć ryzyko uzależnienia od obcych krajów, chronić środowisko i wspierać walkę ze zmianami klimatycznymi.

50% strat ciepła w budynkach występuje w ścianach zewnętrznych, 20% w dachach, 20% w oknach i drzwiach, a 10% w ścianach piwnic i fundamentów. Oszczędność energii uzyskana dzięki izolacji termicznej w Twoim budynku zmniejsza wydatki na ciepło i energię elektryczną o 50% i zapewnia bardziej efektywne wykorzystanie energii i zasobów naturalnych.

Silniejsze i trwalsze budynki

Izolacja termiczna ogranicza ruchy ciepła i kondensację pary. Dzięki temu zapobiega:

  • zawilgoceniu,

  • pleśni,

  • zamarzaniu,

  • odkształceniom mogącym wystąpić w budynku,

  • osłabieniu elementów żelaznych na skutek korozji.

Poza tym – pomaga w konserwacji budynku. Twój budynek ma wydłużoną żywotność i zwiększoną trwałość dzięki izolacji termicznej, która również przyczynia się do bezpieczeństwa w przypadku trzęsień ziemi.

Pozytywny wpływ na zdrowie ludzi

Równomierne rozprowadzanie ciepła pomiędzy obszarami wewnętrznymi przy prawidłowym zastosowaniu izolacji termicznej zwiększa komfort w mieszkaniu. Ponadto izolacja termiczna na zewnątrz budynku pozytywnie wpływa na zdrowie ludzi, zapobiegając czynnikom takim jak wilgoć, pleśń, grzyby, wilgoć, kurz, hałas i zanieczyszczenie powietrza, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie ludzi.


Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*