7 powodów dla których warto pracować w rachunkowości!

Przechwytywanie

Być może słyszałeś o zwykłych powodach wyboru kariery księgowej, na przykład o dobrych zarobkach i fakcie, że jest to szanowany zawód. To także ciągle się zmienia. Dlatego w tym artykule wymieniliśmy powody, które, mamy nadzieję, zainspirują Cię do rozpoczęcia kariery księgowej w tym roku. Niektóre też mogą Cię zaskoczyć.

1. Nie musisz być geniuszem matematycznym!

To powszechne błędne przekonanie, że w rachunkowości chodzi o matematykę. W rzeczywistości liczenie jest ważne, ale to tylko jedna z wielu wymaganych umiejętności. Oprogramowanie w znacznym stopniu radzi sobie z obliczeniami w dzisiejszej firmie księgowej, a członkowie zespołu coraz bardziej koncentrują się na udzielaniu klientom wskazówek.

2. Możesz pracować w prawie każdej branży

Od mody po rozrywkę, budownictwo po organizacje non-profit, jedna rzecz łączy (prawie) każdą branżę – potrzebują specjalistów od finansów jak biuro rachunkowe Katowice, które pomoże im zarządzać i doradzać.

Szkoląc się jako księgowy, zdobywasz umiejętności, które można zastosować w prawie każdej wybranej branży. W rzeczywistości, śmiało i nazwij organizację. Założymy się, że będą gdzieś potrzebować specjalistów od finansów.

3. To świetna podstawa do bycia przedsiębiorcą

Jeśli wszystkie firmy potrzebują specjalistów ds. Finansów, osoby, które je zakładają, powinny mieć pewne doświadczenie w finansach. Bez potrzeby zatrudniania księgowego na początku działalności firmy jest to z pewnością ekonomiczne – a podstawowa wiedza na temat struktury i utrzymania finansów firmy będzie również kluczowa dla utrzymania rentowności firmy.

4. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli jesteś poszukiwaczem przygód, który chce mieszkać za granicą

Księgowość to (prawdopodobnie) ostateczna przenośna kwalifikacja. Zasady te są nie tylko uniwersalne i obowiązują na całym świecie, ale członkostwo w organizacjach międzynarodowych jest również uznawane i szanowane na całym świecie. Jeśli masz ambicje wyjazdu za granicę, kwalifikacja księgowa może być paszportem do wymarzonego miasta.

5. Chodzi bardziej o porady niż o liczenie

Omówiliśmy już, że księgowi nie są matematykami. Więc co robią dla swoich klientów? Doradztwo i porady stanowią większość tego, co obecnie świadczą księgowi – wykorzystując swoją wiedzę ekspercką, aby pomóc swoim klientom wybrać odpowiednią strukturę biznesową, zminimalizować niepotrzebne wydatki podatkowe i prognozować przepływy pieniężne na nadchodzący rok.

6. To biznes sezonowy

Koniec stycznia, luty i marzec to koniec roku finansowego i księgowi obawiają się ich jako „sezonu podatkowego”. To najbardziej pracowity okres w roku, ale z drugiej strony może to oznaczać łatwiejszy okres w ciągu pozostałych dziewięciu miesięcy. Jego przewidywalność ułatwia też ustalenie, kiedy zaplanować wakacje.

7. Możesz to wykorzystać, aby być naprawdę wartościowym wolontariuszem na rzecz organizacji charytatywnych

Uwielbiasz poświęcać swój czas organizacjom charytatywnym i innym szczytnym celom? Jeśli jesteś wykwalifikowanym księgowym, Twój czas będzie dla nich niezwykle cenny – możesz zaoszczędzić dla nich fortunę na opłatach za potrzeby biznesowe, takie jak planowanie podatkowe. To świetny sposób, aby kwalifikacja księgowa była równie satysfakcjonująca dla innych, jak dla Ciebie.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*