Najważniejsze trendy zmieniające branżę hotelarską i jak je wykorzystać?

hotel-reception

Branża hotelarska jest rozpoznawana na świecie jako dynamicznie rozwijający się sektor. Ten rozległy sektor składa się z wielu różnorodnych i satysfakcjonujących możliwości kariery. Segment żywności i napojów jest przykładowym obszarem pracy hotelarskiej. Począwszy od ekskluzywnych restauracji po fast foody i catering – to naprawdę dynamiczny rynek we wszystkich kulturach. Ale to tylko przykład – czytaj dalej, by poznać najważniejsze trendy zmieniające branżę hotelarską.

 Bez względu w jakiej niszy tej branży pracujesz – bezwzględnie musisz wziąć pod uwagę kilka kluczowych trendów branżowych.

 Wykorzystanie nowych technologii

 Po pierwsze, najważniejsze jest posiąść wiedzę o tym, jak zaznajomić się z nową technologią i wykorzystać ją na swoją korzyść – bez względu na to czy ma się pensjonat w Paryżu czy hotele w Zakopanem centrum – to ma ogromne znaczenie.

 Od geolokalizacji po korzystanie z aplikacji rabatowych, reklamy online i cyfrowy system obsługi klienta – należy się upewnić, że korzysta się z tego w swoich działaniach jak najlepiej. W związku z nowymi technologiami nie można pominąć kwestii wykorzystania mediów społecznościowych. Każda ceniąca się w hotelarstwie marka musi być widoczna na:

  • Twitterze,
  • Instagramie,
  • YouTube,
  • Facebook,

Te portale mają znaczenie w sprawach hotelarsko-gastronomicznych. Czemu? Część sieci jest zintegrowana z siecią klientów. Serwisy mogą również wykorzystywać możliwość wysyłania ofert do klientów, takich jak kody rabatowe do hoteli lub restauracji. Najlepiej jest zintegrować media społecznościowe.

 Gromadzenie danych w celu poprawienia jakości obsługi klienta

 Kolejnym trendem są nowoczesne narzędzia analityczne, systemy zarządzania usługami i segmentacji klientów, mające na celu zwiększyć lojalność. Programy lojalnościowe istnieją od lat i są bardzo skuteczne w celu przyciągnięcia i utrzymaniu klientów. Programy te potrzebują jednak ciągłej ewaluacji.

 Jak możesz dotrzymać kroku tym trendom?

pobrane (39)Aby radzić sobie w tej ekspansywnej branży, musisz rozwinąć niezbędne umiejętności i praktyczne doświadczenie, aby stawić czoła wyzwaniom związanym z trendami w branży. To właśnie dlatego szkoła biznesu, ze specjalizacją w zarządzaniu hotelarstwem i gastronomią, nie jest głupim pomysłem, nawet dla już bardzo doświadczonych przedsiębiorców. Program nauczania w takich szkołach biznesowych zwykle zapewnia równowagę między teorią, analizą strategiczną i kreatywnością, a jednocześnie umożliwia uczestnikom zdobycie praktycznego doświadczenia i budowę profesjonalnej sieci kontaktów – dlatego ten program może być dla Ciebie idealny!

 W ramach teoretycznego aspektu – uczestnicy  mają dostęp do konkretnych kursów branżowych, takich jak np.:

  • Interpretacja danych finansowych w hotelach
  • Rynek elektroniczny
  • Zarządzanie jakością usług
  • Zarządzanie innowacjami
  • Zarządzanie przychodami

Kierując się aktualnymi gorącymi tematami w branży kursy te pomogą ci opanować złożoność sektora i zrozumieć wszystkie jego aspekty. Zwykle taki program obejmuje również moduł immersji zawodowej, stworzony specjalnie w celu ułatwienia zanurzenia się w działalności i kulturze tej specyficznej branży.

Polecamy:
Jak skutecznie prowadzić profil na Instagramie

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*