Chcesz zaciągnąć kredyt na firmę – czy konieczny będzie poręczyciel?

shutterstock_514894663

Proces ubiegania się o pożyczkę dla małych firm, nawet każdy mały wniosek o pożyczkę biznesową jest oceniany zgodnie z pięcioma podstawowymi kryteriami, oraz trzeba pamiętać, że każda aplikacja kredytowa wykazuje mocne i słabe strony, które muszą być ocenione w procesie kredytowym dla zatwierdzania kredytu. Tych pięć ocenianych kryteriów to:

  • Indywidualne inwestycje wnioskodawcy pożyczki w stosunku do żądanej kwoty długu,
  • Przepływy pieniężne i zdolność do spłaty wnioskodawcy w odniesieniu do proponowanej kwoty pożyczki,
  • Własność biznesowa i referencje zarządcze wnioskodawcy,
  • Historia kredytowa wnioskodawcy z innymi pożyczkodawcami,
  • Zabezpieczenie oferowane w przypadku pożyczki w przypadku niemożności dalszego dokonywania płatności z tytułu pożyczki.

Dobry powód, dla którego właściciel małej firmy może myśleć, że może znaleźć pożyczkodawcę, byłby wtedy, gdyby wszystkie pięć kryteriów miało silne cechy, które może udokumentować pożyczkodawca. Świat jednak nie jest idealny, podobnie jak większość aplikacji biznesowych.

kredyty gotówkowe onlineW jaki sposób właściciel małej firmy może uzyskać kredyt niezbędny do rozwoju firmy? Co się stanie, jeśli firma zaciągnie zbyt duże zadłużenie z tytułu kart kredytowych, ponieważ nie może pożyczyć wystarczającego kapitału z tradycyjnych zasobów, aby wykorzystać możliwości rozwoju? Co, jeśli mają wspaniałe perspektywy na pozyskanie nowych klientów, ale nie mają wystarczającej ilości własnych inwestycji, aby uzyskać korzystny stosunek długu do kapitału przez pożyczkodawcę? Co się stanie, jeśli właściciel (właściciele) i firma nie posiadają aktywów, które stanowią dobre zabezpieczenie kredytu dla biznesu?

Co powiesz na biznes z niesprawdzonym zarządzaniem i bardzo niewielkim doświadczeniem, który może zademonstrować udane wyniki biznesowe? Nie są to powody, by się poddawać. Nie trzeba też od razu kierować się do pożyczki online. Powodem jest to, że każde z pięciu kryteriów wykazujących słabość, może zostać zrównoważone przez inne kryteria pokazujące siłę. To tutaj osobisty poręczyciel pożyczki może być jednym z zasobów do wzmocnienia wniosku o pożyczkę dla małych przedsiębiorstw.

Kto jest idealnym kandydatem na poręczyciela dla pożyczkobiorcy biznesowego?

Często właściciele małych firm zwracają się do przyjaciół i rodziny o pomoc. Członek rodziny z solidnym osobistym sprawozdaniem finansowym i doskonałą historią kredytową może być perspektywą osobistego zagwarantowania pożyczki i wzmocnienia wniosku o pożyczkę. Może to być spowodowane tym, że są starsi, mądrzejsi, bardziej doświadczeni ludzie właśnie mają szansę zgromadzić więcej osobistego bogactwa. Statystycznie rzecz biorąc, tego typu jednostki mają więcej do stracenia z powodu niewywiązania się z pożyczki, zatem jest to o wiele mniej prawdopodobne, że tak się stanie, ponieważ mają rezerwy na wypadek sytuacji kryzysowych.

Jeszcze lepszą perspektywą dla pożyczkobiorcy jest osoba posiadająca specjalistyczną wiedzę biznesową, która jest unikalna dla branży wnioskodawcy pożyczki. Nie tylko gwarantuje pożyczkę, ponieważ jest przyjacielem lub członkiem rodziny ze środkami finansowymi, ale wspiera firmę, ponieważ rozumieją jej potencjał i może zaoferować specjalistyczną wiedzę, aby upewnić się, że to się uda.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*