Poczta czy kurier – którą usługę wybrać jeśli często wysyłasz paczki firmowe?

delivery man

Sprawna wysyłka paczek to podstawa funkcjonowania wielu firm, niekoniecznie tylko sklepów internetowych. Firmom zależy, aby przesyłka szybko trafiła do adresata, a jej koszt nie był zbyt wysoki. Cena wysyłek w skali miesiąca może być bowiem sporym obciążeniem dla firmowego budżetu.

Jeśli chcemy, aby każda paczka sprawnie i bezproblemowo trafiała do adresata, warto poświęcić nieco czasu na wybranie dobrej firmy realizującej tego rodzaju usługi. Na polskim rynku mamy aktualnie usługi pocztowe oraz sporo firm kurierskich, których zasady działania są dosyć podobne, jednak zarówno ceny, jak i usługi dodatkowe mogą się sporo różnić.

Wiele firm ze względu na przyzwyczajenie wysyła przesyłki pocztą. Jednak trzeba liczyć się z tym, że tego rodzaju usługi są dosyć drogie w porównaniu do oferty firm kurierskich. Cena wysłania paczki jest uzależniona od jej wielkości oraz zawartości i gabarytów. Trzeba też liczyć się z tym, że wysyłka odbywa się z placówek pocztowych. Każda paczka musi więc być zaniesiona na pocztę. Nieraz zdarza się, że przesyłka na poczcie ginie lub idzie do adresata o wiele dłużej niż jest to podane w regulaminie świadczenia usług pocztowych. Komu zależy na czasie, wysyłka za pomocą poczty nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

Wysyłka kurierem to często dużo niższy koszt

W odróżnieniu od poczty, firmy kurierskie są bardziej elastyczne i wychodzą naprzeciw potrzeb klientów. Przesyłka może być nadana w punkcie nadawczym, ale bez problemu można również zamówić kuriera, który obierze paczkę bezpośrednio z siedziby firmy. Koszt takiej usługi i tak jest tańszy w porównaniu do usług w placówkach pocztowych. Wysyłka paczek bardzo często związana jest również z obawą, że ich zawartość ulegnie zniszczeniu lub uszkodzeniu. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest ubezpieczenie. Na poczcie paczka musi być ubezpieczona za dodatkową opłatą, w firmach kurierskich najczęściej natomiast cena ubezpieczenia jest włączona w ogólny koszt wysłania paczki. Ciekawą opcją jest również możliwość śledzenia przesyłki, dzięki czemu zawsze wiadomo, gdzie wysłana paczka w danym momencie się znajduje.

Cena paczek zagranicznych nie musi być wysoka

Firmy kurierskie są szczególnie dobrym rozwiązaniem w przypadku wysyłania paczek za granicę. Tania wysyłka do Islandii jest w przypadku poczty raczej niemożliwa do zrealizowania. Może nawet zdarzyć się tak, że paczka jest więcej warta niż koszt jej wysyłki. W takiej sytuacji warto przejrzeć ofertę kurierów. W odróżnieniu od poczty, firm kurierskich jest sporo, klienci mają więc możliwość znalezienia takiej oferty, która spełni ich oczekiwania. Tani kurier, nawet przy zagranicznych wysyłkach jest możliwy. Warto też pomyśleć o podpisaniu umowy z firmą kurierską, co sprawdza się w przypadku firm wysyłających dużo paczek w skali miesiąca. Dzięki temu wysyłka będzie sporo tańsza niż w przypadku nadawania każdej paczki osobno.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*