Menu – czyli jak skomponować duszę restauracji?

kariera mesi1

Tworzenie menu dla nowej restauracji może być przytłaczające. Jakie dania należy oferować i co należy pominąć? Idealne menu restauracji oferuje równowagę unikalnych dań i „starych” ulubionych. Musi również utrzymać zyski i może być łatwe do przygotowania w kuchni nawet podczas największego ruchu.

Menu restauracji- unikaj mody

Podobnie jak w modzie, jeśli chodzi o menu restauracji też są różne trendy. Chcąc, aby menu restauracji było ekscytujące i modne, musisz w nim zawsze mieć miejsce na ponadczasowe, ulubione produkty. Pomyśl o burgerze i frytkach jako „małej czarnej” w menu. Może być to być propozycja bardzie wymyślna, jak kalifornijski burger z serem guacamole i papryką – lub zwykły. Tak czy inaczej, ma swoje stałe miejsce w większości menu.

Aby utrzymać zyski i ceny przystępne dla klientów, każda pozycja w menu restauracji powinna być wyceniona w celu określenia kosztu żywności – rzeczywistej kwoty, jaką kosztuje wyprodukowanie potrawy. Drogie składniki (trufle np) zaowocują drogimi menu. Nie oznacza to, że żywność, którą zamawiasz, powinna być najtańsza. Dostępna jakość jest najważniejszym aspektem tworzenia menu, ale musisz zrównoważyć wysokie i niskie koszty żywności, aby uzyskać rozsądną marżę zysku.

Menu – łatwe do przygotowania

Jeśli jeszcze nie jesteś super świetną restauracją jak http://www.szkutnia.waw.pl/pl/menu/, elementy menu wychodzące z kuchni w restauracji muszą być szybko i sprawnie przemieszczane przez linię produkcyjną. Wszelkie pozycje menu, które mają wybredne prezentacje, mogą potencjalnie zniechęcić pracowników kuchni podczas lunchu lub kolacji. Nie oznacza to, że jedzenie musi być wyrzucane na talerze w stylu stołówkowym. Nadal możesz oferować wspaniałe prezentacje, ale zachowaj prostotę.

Dania w menu restauracji powinny być uniwersalne

Wymyślne wykorzystanie elementów menu powoduje zepsucie żywności i pozwala na użycie składników w więcej niż jednym naczyniu. Na przykład, jeśli oferujesz domowej roboty dip ze szpinakiem i karczochami, spróbuj zaoferować inne produkty, które zawierają zarówno szpinak, jak i karczochy. Warto także okresowo aktualizować menu i usuwać elementy, które nie cieszą się popularnością.

Rozważ zakup składników z lokalnego rynku

Najgorętszy trend żywnościowy ostatniej dekady to zdecydowanie lokalnie produkowana żywność. Mogą to być warzywa i owoce, wołowina, drób, owoce, a nawet piwo. Ludzie kochają lokalną żywność, najlepiej taką, która była uprawiane lub hodowane w sposób etyczny i zrównoważony. Lokalne trendy żywnościowe nie wykazują oznak spowolnienia. Od kilku lat jest to trend numer jeden i nic nie wskazuje na to, by coś w tej kwestii miało się zmienić.

Oprócz lepszego smaku, mniejszego wpływu na środowisko i zwiększenia lokalnej gospodarki, lokalna żywność to świetny sposób, aby dodać postrzeganą wartość do menu restauracji i pomóc Twojej marce wyróżnić się na tle konkurencji.

Menu restauracji jest sercem i duszą Twojej firmy. Należy dokładnie przemyśleć, co się w nim dzieje. Oczywiście smak jest najważniejszym czynnikiem, ale musisz również wziąć pod uwagę:

  • koszty

  • popularność,

  • wszechstronność

  • przygotowanie

Wybierając elementy menu, upewnij się, że gotowe danie spełnia wszystkie te wymagania. I nie zapominaj, że żadne menu nie jest wyryte w kamieniu. Możesz zmieniać dowolnie!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*