Jakie buty do biura?

business-2049312_1280

Wybór idealnych butów do biura nie jest wcale prosty, dlatego że trendy modowe bardzo szybko się zmieniają, a w dodatku buty do biura muszą mieć konkretny fason. Zobacz, jak wybrać takie obuwie, by wyglądać dobrze i czuć się wygodnie.

Buty to integralny element biurowego wizerunku

Przede wszystkim warto się zastanowić, dlaczego wybór dobrych butów do biura jest tak ważny. W przestrzeni biurowej obowiązuje zwykle określony dress code. Pracownicy biura muszą się odpowiednio zaprezentować przed klientami, więc wymagany jest od nich właściwy strój, w tym odpowiednie buty do biura. Pracownik musi wyglądać elegancko, bo to podkreśla jego profesjonalizm. Oprócz eleganckiego stroju wymagane są też eleganckie buty. Cała stylizacja musi ze sobą współgrać – strój musi być schludny, czysty, wyprasowany i dobrze dobrany do sylwetki.

Jeśli chodzi o buty, konieczny jest model w miarę elegancki. W przestrzeni biurowej trzeba znaleźć taki złoty środek między elegancją stroju i obuwia a komfortem. Wbrew pozorom nigdy nie powinno się wybierać przypadkowych ubrań i butów. Niektórzy pracownicy dostają w pracy firmowe ubrania, ale zwykle buty muszą kupić już we własnym zakresie. Ofert jest jednak tak wiele, że czasami trudno jest znaleźć dla siebie ten doskonały model. Jeśli chcesz porównać buty tego typu, możesz to zrobić łatwo na stronie https://7buty.pl/meskie/polbuty-wizytowe. Dzięki intuicyjnej porównywarce szybko znajdziesz najciekawsze modele butów.

Buty do biura – które wybrać?

Jak wspominaliśmy wyżej, buty do biura muszą być przede wszystkim eleganckie. Powinny się komponować z bluzką i marynarką oraz spodniami lub spódnicą. W przypadku butów do biura najlepiej sprawdzają się półbuty wizytowe, przy czym musi być to model bardzo elegancki. Mile widziane są też szpilki, chociaż nie wszystkie panie są w stanie chodzić w pracy przez 8 godzin w takich wysokich butach. Jeżeli przez większość czasu siedzisz za biurkiem, to możesz wkładać do pracy wysokie buty, lecz gdy się często przemieszczasz, a podłogi w firmie są śliskie, to lepiej wybrać buty na bardzo niskim obcasie lub nawet płaskie i sznurowane.

Jak dobrać odpowiednie buty biznesowe?

Dobór butów do biura należy rozpocząć od zastanowienia się nad odpowiednim rozmiarem. Podczas zakupów online dobór obuwia jest naprawdę bardzo prosty, bo nie musisz się sugerować tylko i wyłącznie rozmiarami, a buty możesz dobrać ze względu na długość wkładki. Żeby dobrać buty wizytowe w ten sposób, wystarczy stanąć bosą stopą na kartce papieru i zaznaczyć na niej dokładnie najbardziej wystający palec i najbardziej wystającą część pięty. Te dwa punkty musisz później połączyć prostą linią i przy pomocy miarki zmierzyć odstęp między tymi dwoma punktami. Centymetry dzielące punkty dadzą długość wkładki butów. W sklepach online buty mają zawsze wyszczególnioną długość wkładki, dzięki czemu nie musisz się kierować tylko i wyłącznie ich rozmiarami. Możesz to sprawdzić z pomocą strony 7BUTY.

Kolejną kwestią dotyczącą wyboru butów biznesowych jest materiał ich wykonania. W tym przypadku zdecydowanie najlepiej sprawdzi się skóra. Skórzane buty wizytowe będą o wiele bardziej wygodne i dodatkowo też trwalsze od butów wykonanych z materiałów syntetycznych. W kwestii stylistyki trzeba stawiać przede wszystkim na minimalizm i elegancję. Buty powinny być proste bez żadnych dodatków, a jeśli już chcesz się zdecydować na model zdobiony, to niech to będzie bardzo delikatne zdobienie, np. pasek albo klamerka. Buty nie powinny grać pierwszych skrzypiec w stroju. Strój pracownika biurowego nie może zwracać uwagi. Musi być stonowany i utrzymany w klasycznej kolorystyce.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*