Straciliśmy płynność finansową – czy konsolidacja kredytów jest wyjściem z sytuacji?

bank-notes-bills-buy-2114

Kredyty i pożyczki są w dzisiejszych czasach bardzo dostępne, sięgamy więc po nie często i bierzemy zobowiązania na spore kwoty. Wiele osób żyje na kredyt i nie jest to nic nadzwyczajnego do momentu, w którym wszystkie zobowiązania spłacamy w terminie. Często jednak pojawiają się sytuacje, kiedy kredytów jest zbyt wiele i stają się zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Wtedy zwykle jesteśmy już o krok od utraty płynności finansowej i trzeba jak najszybciej szukać wyjścia z sytuacji.

Aby stracić płynność finansową wcale nie trzeba być niesolidnym dłużnikiem, który bierze kredyty bez zastanowienia się, czy będzie w stanie je spłacić. W życiu zdarza się wiele sytuacji, niezależnych od nas, które powodują spore problemy finansowe. Czasem z dnia na dzień tracimy pracę, czasem w wyniku choroby czy zdarzenia losowego tracimy na jakiś czas możliwość zarobkowania. Niestety, kredyty i pożyczki do spłacania pozostają. Wtedy dobrym rozwiązaniem może być konsolidacja zadłużeń, która pozwala na wyjście na finansową prostą.

Dlaczego warto skorzystać z konsolidacji?

Konsolidacja kredytów i pożyczek, a także spłacanych co miesiąc rat w różnych sklepach pozwala na połączenie wszystkich zobowiązań w jedną całość. Największą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że rata, jaka powstaje po skonsolidowaniu zadłużenia jest dużo niższa niż suma rat, jakie przed konsolidacją się spłacało. Kosztem takiego rozwiązania jest mocno wydłużony okres spłaty. Dzięki konsolidacji możemy co miesiąc płacić dużo mniej, co z pewnością jest odczuwalne dla portfela. Warto jednak pamiętać, że jeśli skorzystamy z takiego rozwiązania, nie powinniśmy brać już żadnych nowych kredytów, dopóki nie spłacimy całości zadłużenia. W przeciwnym razie bowiem konsolidacja nie będzie miała większego sensu, gdyż szybko dojdziemy do etapu, w którym po raz kolejny będziemy mieć zbyt wiele rat do spłaty. Osoby, które mają na głowie kredyt konsolidacyjny, powinny wiec wykazywać się rozsądkiem i uczyć na własnych błędach. Tylko wtedy uda im się w krótkim czasie wyjść na finansową prostą.

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Kredyty konsolidacyjne to takie same produkty bankowe, jak inne kredyty. Aby je otrzymać trzeba w wybranym banku złożyć wniosek kredytowy. Na https://habzafinanse.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/ znajdziemy sporo informacji na temat konsolidacji, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie nam podjąć dobrą i odpowiedzialną decyzję kredytową. W poszukiwaniu dobrej oferty warto sprawdzić co najmniej kilka banków, niekoniecznie tylko te placówki, w których mamy konto czy inne kredyty. Oferta banków zmienia się dosyć płynnie i często, warto więc pod tym względem być na bieżąco. Jeśli problemy finansowe mamy dosyć poważne, dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług doradcy finansowego, który całościowo spojrzy na nasze finanse i podpowie najlepsze możliwości wyjścia z finansowych tarapatów. Na poszukiwania kredytu konsolidacyjnego warto wybrać się jak najwcześniej, najlepiej od razu, gdy czujemy, że nasza płynność finansowa wisi na włosku. Jeśli bowiem któryś z naszych kredytów zostanie wypowiedziany i trafimy do baz dłużników, z kredytem konsolidacyjnym może być już ciężko.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*