Rodzina czy kariera menedżera? Jak pogodzić planowanie rodziny z karierą?

Young architects working on project in office

[Artykuł sponsorowany]

Z jednej strony marzenia o work-life balance i życiu rodzinnym, z drugiej nieustanny głód rozwijania swojej kariery zawodowej. Wiele młodych osób stoi dziś przed wyzwaniem pogodzenia obu wizji – chcą  spełniać się w pracy, cieszyć się  chwilami z rodziną  i rozwijać swoje pasje. Czy da się to wszystko połączyć?

Kariera czy rodzina: czy wybór jest konieczny?

Niektórzy są zdania, że błyskotliwego rozwoju kariery zawodowej, zwłaszcza na stanowiskach menedżerskich, nie da się pogodzić z założeniem rodziny i wychowywaniem dzieci. Niewątpliwie jest to szczególne wyzwanie, zwłaszcza w czasach epidemii Covid-19, gdy placówki edukacyjne często zostają tymczasowo zamknięte lub przechodzą na nauczanie zdalne (jak dzieje się w przypadku szkół). Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe, chociaż wymaga zarówno doskonałej organizacji, motywacji jak i wsparcia ze strony najbliższych. Pomocne może okazać się postawienie granic między pracą a życiem prywatnym. Dla pracowników etatowych oznacza to pozostawianie pracy w biurze. Nieco trudniej  zrealizować to freelancerom czy osobom, które zajmują się konsultingiem dla różnych firm. Jest to jednak realne.

Jak rozwijać swoją karierę zawodową, nie zaniedbując jednocześnie rodziny?

W rozwoju kariery zawodowej, bez jednoczesnego wyrabiania  nadgodzin i dłuższej pracy w biurze, może być  pomocne usystematyzowanie swojej wiedzy, poszerzenie jej, zdobycie nowych umiejętności, cennego know-how (również z innych branż) czy wreszcie stworzenie własnej sieci kontaktów biznesowych. To wszystko umożliwiają studia MBA. Osoby, które zdecydują się na nie,  biorą udział w zjazdach, które odbywają się na ogół co 2-3 tygodnie, w soboty i niedziele. Dzięki wyznaczonemu z góry harmonogramowi, uczestnik może wcześniej zaplanować na przykład to, kto przejmie opiekę nad dzieckiem. Studia weekendowe to  zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie niż udział w dodatkowych projektach czy praca nadliczbowa w tygodniu.

Studia MBA mają w swojej ofercie m.in. Wyższe Szkoły Bankowe. Programy są prowadzone aż w 10 miastach, w których działają uczelnie z Grupy WSB (o programach można więcej przeczytać na stronie https://www.studiamba.wsb.pl/oferta). W ofercie uczelni znajdują się również programy EMBA (Executive Master of Business Administration).

Dlaczego studia MBA mogą okazać się kluczowe w rozwijaniu kariery? Oprócz prestiżowego dyplomu absolwent programu posiada umiejętności i wiedzę, które pozwalają mu starać  się o awans lub lepszą posadę w innej firmie. Studia MBA kompleksowo przygotowują menedżerów do podejmowania nowych wyzwań, w tym do tworzenia własnych projektów.  Menedżer, chcący utrzymywać pracę i życie rodzinne w równowadze, musi umieć wyznaczyć swoje cele, a następnie zaplanować ich realizację w taki sposób, by nie cierpiała na tym jego rodzina i pasje.

Polecamy:
Z jakich elementów składa się CV?
Elektryk Austria – dla kogo praca za granicą?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*