Elektryk Austria – dla kogo praca za granicą?

główne_ElektrykAustria

Od kilku lat widać rosnące zainteresowanie emigracją. Podczas gdy jeszcze dekadę tematu praca za granicą była jedynie sposobem na dorobienie do domowego budżetu, dziś młodzi Polacy szukają swojego miejsca do życia poza granicami naszego kraju. Jednym z częściej wybieranych kierunków okazuje się Austria. To niewielki kraj o ogromnym potencjale, w którym stale poszukiwani są fachowcy. Na jakie warunki zatrudnienia może liczyć elektryk w Austrii i jakie warunki trzeba spełnić, by móc starać się o zatrudnienie?

Elektryk w Austrii może zarabiać nawet kilka razy więcej niż otrzymuje za tę samą pracę w Polsce. Nic więc dziwnego, że wielu z nich decyduje się na przeprowadzkę na stałe i to właśnie tam nie tylko realizuje się zawodowo, ale także układa sobie życie prywatne. Jeśli planujesz zacząć przeglądać oferty pracy w Austrii, ten artykuł jest dla ciebie – podpowiadamy, jakie warunki trzeba spełniać, by austriaccy pracodawcy uwzględnili twoją osobę w rekrutacji.

Elektryk Austria – warunki zatrudnienia

Najważniejszym warunkiem zatrudnienia ze strony austriackich pracodawców są kwalifikacje zawodowe. Elektryk starający się o posadę za granicą musi potwierdzić swoje kompetencje poprzez zaprezentowanie odpowiednich dokumentów. Konieczne jest więc, by posiadał wykształcenie zawodowe zdobyte w szkole zawodowej, technikum lub na studiach technicznych. Niekiedy stanowisko wymaga wiedzy z zakresu wąskiej specjalizacji – w takich sytuacjach o zatrudnienie mogą starać się również osoby po odbytym kursie (rocznym lub dwuletnim). Bardzo ważne jest to, by kandydat na stanowisko elektryka posiadał aktualne uprawnienia SEP (Stowarzyszenia Elektryków Polskich) i kurs BHP.

Czego jeszcze oczekują pracodawcy? Oferty pracy w Austrii najczęściej obejmują również doświadczenie w zawodzie. To więc bardzo ważne, by przed staraniem się o przyjęcie do pracy, odbyć staż pod okiem kogoś bardziej doświadczonego. Pamiętaj, że im bardziej rozbudowanym CV będziesz mógł się pochwalić, tym lepsze stanowisko może być dla ciebie znalezione. Oznacza to również lepsze warunki płacy.

Praca w Austrii

Przeglądając oferty pracy w Austrii zweryfikowane już przez doświadczoną agencję zatrudnienia Martin Leasing Jobs, można zauważyć, że niemal wszyscy pracodawcy oczekują od potencjalnych pracowników komunikatywnej znajomości języka niemieckiego. Nic w tym dziwnego – kłopoty z porozumiewaniem się mogą być źródłem problemów w działającym razem zespole, nawet jeśli jego członkowie są wysoko wykwalifikowani.

Jakie jeszcze wymagania mają niekiedy pracodawcy?

  • Bardzo często okazuje się, że warunkiem zatrudnienia jest posiadanie prawa jazdy kat. B. To ważne, by móc przedostać się z miejsca noclegu do miejsca pracy.
  • Należy również pamiętać, że nie wszyscy pracodawcy zapewniają na miejscu samochód. Wręcz przeciwnie: wielu otwarcie oczekuje udostępnienia przez pracownika prywatnego pojazdu do przewozu osób. W takiej sytuacji zwracane są koszty przejazdu.

Gdzie szukać pracy w Austrii?

Nie da się ukryć, że zagraniczni pracodawcy bardzo intensywnie poszukują elektryków. W Internecie oferty pracy w Austrii można znaleźć w bardzo dużej liczbie. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze fakt, że część z nich tylko na pozór jest dla ciebie atrakcyjna. Wciąż istnieją nieuczciwi pośrednicy, którzy nie dbają o interes pracowników, przez co warunki na miejscu okazują się zupełnie inne od tych obiecanych. Jak się przed tym chronić?

Szukając zatrudnienia za granicą, przeglądaj wyłącznie oferty pracy zamieszczane na stronach internetowych sprawdzonych firm. Możesz skontaktować się z pośrednikami działającymi w agencji Martin Leasing Jobs – poświadczeniem jej wiarygodności jest oficjalny wpis do krajowego rejestru agencji zatrudnienia (nr 15929). Pomogą ci nie tylko w znalezieniu pracodawcy oferującego uczciwe warunki, ale także przeprowadzce i odnalezieniu w nowym dla ciebie państwie.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*