Kto może zostać wydawcą w sieci afiliacyjnej?

Best-Affiliate-Programs-660x320

Na sukces marketingu afiliacyjnego składa się współpraca trzech podmiotów: sieci afiliacyjnej, reklamodawcy (sklepu internetowego bądź usługodawcy) oraz wydawcy. To właśnie ta ostatnia grupa jest najbardziej zróżnicowana, ponieważ wydawcą może zostać tak naprawdę każdy aktywny użytkownik Internetu, który chce zarabiać na swojej działalności online i polecać produkty bądź usługi reklamodawców. Można jednak z łatwością wyodrębnić najczęściej pojawiające się typy wydawców w sieci afiliacyjnej. Należą do nich:

  1. Blogerzy oraz Vlogerzy.

Twórcy blogów oraz vlogów to jedna z najpopularniejszych grup wydawców. Rośnie liczba tych, którzy dostrzegają zalety współpracy afiliacyjnej i chętnie promują produkty reklamodawców na swoich kanałach. Ci wydawcy najchętniej korzystają z linków partnerskich, które umieszczają w prezentowanych przez siebie treściach. Wbrew pozorom, nie tylko zasięgi danego twórcy mają wpływ na sukces jego działalności afiliacyjnej. Wiele zależy od umiejętnego dopasowania programu partnerskiego do tematyki bloga czy vloga a także popularności tematu. Nawet bloger, który skupia wokół siebie stosunkowo niewielką społeczność, może osiągnąć wysokie zarobki, jeżeli stworzy ponadczasowy tekst czy film na taki temat, na który ludzie stale poszukują informacji.

  1. Porównywarki i wyszukiwarki produktów.

To kolejna popularna grupa wśród wydawców. Coraz więcej osób korzysta dziś ze stron, które ułatwiają im proces dokonywania wyborów konsumenckich. Zamiast samemu przeglądać i porównywać produkty z wielu sklepów, użytkownicy wybierają serwisy, w których te informacje czekają na nich już gotowe. Rosnąca popularność porównywarek i wyszukiwarek sprawia, że chętnie wykorzystują one marketing afiliacyjny do polecania zebranych przez siebie produktów. Strony te wykorzystują głównie pliki XML, które umożliwiają im prezentowanie zawsze aktualnych danych na temat asortymentów porównywanych przez nich sklepów.

  1. Serwisy rabatowe i cashbackowe.

Niezwykła różnorodność dostępnych dziś na rynku produktów sprawia, że stale poszerza się zakres wyborów konsumenckich. Co za tym idzie, rośnie popularność serwisów rabatowych oraz cashbackowych, które oferują swoim użytkownikom nie tylko znalezienie dostępnych produktów, ale także zdobycie ich w najbardziej korzystnej cenie. Reklamodawcy zapewniają tym serwisom kody rabatowe oraz promocje – często ekskluzywne, które ci wydawcy zamieszczają na swoich platformach za pomocą linków partnerskich, banerów czy widżetów. Biorąc pod uwagę rosnące potrzeby konsumenckie, nie dziwi fakt, że liczba użytkowników internetu korzystających z serwisów rabatowych, rośnie wraz z popularnością tychże w sieciach afiliacyjnych.

  1. Użytkownicy social mediów.

Nie trzeba prowadzić bloga ani posiadać strony internetowej, żeby zarabiać na afiliacji. Wystarczy mieć aktywne konto na portalu social media. Za pomocą linków partnerskich, można polecać produkty reklamodawców na Facebooku, Instagramie, Twitterze, Pintereście, Snapchacie czy nawet LinkedIn – zarówno na swoim profilu, jak i na grupach oraz w komentarzu. Sukces afiliacji w tym przypadku determinuje wielkość społeczności, którą dany użytkownik zrzesza wokół siebie oraz jego umiejętność skutecznego promowania produktów.

  1. Portale i serwisy tematyczne.

Coraz więcej osób swoją wiedzę o świecie czerpie ze stron internetowych skupionych na interesującej ich branży, bądź temacie. Dlatego też portale i serwisy tematyczne osiągają imponujące efekty w marketingu afiliacyjnym, korzystając z wielu dostępnych narzędzi – linków partnerskich, banerów oraz widżetów. Strony, które dzielą się treścią z zakresu finansów, chętnie promują usługi finansowe, podczas gdy portale poświęcone zdrowiu, wybierają na reklamodawców sklepy ze zdrową żywnością bądź apteki. Im szerszy zakres tematyczny danego serwisu, tym większy wybór programów partnerskich, których asortyment będzie pasował do profilu strony.

Podsumowując, grono wydawców składa się w wielu różnych podmiotów i tylko od reklamodawców zależy, gdzie i w jaki sposób zdecydują się promować swoje produkty – czy będzie to współpraca z blogerami czy też na partnerów biznesowych wybiorą porównywarki produktów, albo serwisy rabatowe. Można też, oczywiście, rozwijać programy partnerskie wśród różnych typów wydawców. W niektórych sieciach ich wybór jest naprawdę imponujący – na przykład w sieci webePartners, która obecnie zrzesza już ponad 10 tysięcy wydawców!

Polecamy:
Jak skutecznie prowadzić profil na Instagramie

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*