Domowe biuro – do przemyślenia znacznie więcej niż biurko i laptop

home-office-light-fixtures-home-office-lights-home-office-ceiling-light-home-office-light-fixtures-the-new-decoration-that-can-home-office-ceiling-light-fixtures

Czy możesz pracować z domu? Gratulacje, masz szczęście! Ale nie wystarczy rzucić laptopa na stolik i nazwać to biurem – domowe biuro to obowiązkowa pozycja dla każdego nowoczesnego profesjonalisty, który pracuje i mieszka w tej samej przestrzeni. Skorzystaj z tych kilku wskazówek, aby być profesjonalistą w zaciszu własnego domu.

Komfort

Stwórz przestrzeń, w której możesz pracować i się zrelaksować. Może oznacza to kanapę w rogu, ale może to również kosztowne ergonomiczne krzesło przy biurku. Jakikolwiek sposób, w jaki zdecydujesz się osiągnąć cel komfortu, jest w porządku, o ile to jest dobre dla ciebie. Pamiętaj też, że nie wszystkie prace muszą być wykonywane przy Twoim zimnym, twardym biurku: możesz zadaniami takimi jak czytanie, pisanie i edytowanie zajmować się w wygodniejszej przestrzeni, więc upewnij się, że twoje domowe biuro ma kąt, w którym możesz się rozciągnąć i w pełni czerpać radość z pracy w domu.

Oświetlenie

Spróbuj wybrać miejsce w swoim domu, które ma dużo naturalnego światła. Jeśli używasz całego pokoju jako biura, umieść biurko przy oknie. Jeśli pracujesz w pokoju, który służy również innym celom (np. kuchnia lub sypialnia), spróbuj podnieść się, aby czasami wyglądać przez okno i rozluźnić oczy. Pamiętaj też o użyciu sztucznego oświetlenia: większość oświetlenia mieszkalnego jest niewystarczająca do profesjonalnej pracy. Dodaj kilka lamp stołowych, aby uzyskać idealne oświetlenie. Lampy Azzardo powinny Cię zainteresować w tym kontekście.

Zapach

Teraz, gdy nie masz kłopotów z sąsiadami, zadbaj o nastrój swojego nowego pomieszczenia biurowego przy pomocy świecy lub sprayu. Lawenda to uspokajający zapach, a mięta pieprzowa energetyzuje myśl i działanie. Trudno w to uwierzyć, ale możesz naprawdę odróżnić przestrzeń roboczą od reszty domu, zmieniając to, co wąchasz.

Dźwięk

Czy słyszysz szczekanie psa przez cały dzień, czy może mieszkasz w pobliżu ruchliwej drogi? Jeśli tak, Twoja idealna przestrzeń domowa na biuro może nie być taka idealna. To, że jest w domu, nie oznacza z automatu, że jest to dobre miejsce do pracy. Rozważ miejsce w domu, w którym jest cicho i możesz tam spokojnie wykonać swoją pracę. Włącz uspokajającą muzykę lub pracuj w słuchawkach redukujących hałas, abyś mógł skoncentrować się na wykonywanej pracy – a nie na krzyku dzieci sąsiada.

Przestrzeń

Nigdy nie ma czegoś takiego jak wystarczająco dużo miejsca do przechowywania. Dodaj półki lub regał, aby dać sobie miejsce na umieszczenie ważnych dokumentów – poza tym takie „dekoracje” dobrze wyglądają jako tło dla połączeń konferencyjnych na Skype. Rozważ niskie organizatory biurkowe, aby utrzymać porządek na biurku lub przechowywać pliki. To, że nie jesteś w biurze, nie oznacza, że musisz się obejść bez wygody związanej z przestrzeniami biurowymi. Wykorzystaj swoją przestrzeń mądrze i dekoracyjnie, aby uzyskać atmosferę produktywności.

Zapamiętaj

Nie zapomnij, że możesz odliczyć swoje domowe biuro od podatków! Warto to uwzględnić w planowaniu swoich firmowych finansów.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*