Komu i jak zamierzasz sprzedawać swoje robótki?

kariera bobiny roi

Szydełkujesz? Robisz na drutach? Sprzedajesz albo chcesz sprzedawać swoje rękodzieło? Więc sprawdź, jakie są nasze wskazówki dotyczące sprzedaży Twoich produktów!

No to ruszamy!

1: Dowiedz się, komu zamierzasz je sprzedawać.

Kto jest twoim rynkiem docelowym? Teraz możesz powiedzieć: „Moim rynkiem docelowym jest każdy, kto chce kupić moje robótki”. OK, cóż, tak, ale… czy naprawdę istnieje duża grupa ludzi, do których możesz skierować reklamy, którzy wpisują „robótki ręczne” w swoim Google?

Prawdopodobnie nie.

Twój rynek docelowy będzie o wiele bardziej szczegółowy.

Dobrym początkiem może być: „Moim celem jest kobieta. Nazywa się Ania i ma 34 lata i ma dwoje dzieci. Jest mężatką i pracuje w pełnym wymiarze godzin jako koordynator eventów. Uwielbia ubierać swoje dzieci w urocze akcesoria i zawsze stara się być na bieżąco z najnowszymi trendami mody dla dzieci. Uwielbia kupować markowe ubrania i jest gotowa zapłacić trochę więcej za doskonałą jakość. ”

Kim jest Twoja Ania? Jaka jest jej historia Czego ona szuka? Gdzie robi zakupy i ile chce wydać?

2. Określ, czego chce lub potrzebuje kupujący.

Jaki jest problem Twojego rynku docelowego? Co go motywuje? Czego on / ona potrzebuje?

W powyższym przykładzie Ania chce, aby jej dzieci były urocze. Poszukuje trendów i marzy, by kupić kolejny ogon syreny, czapkę lisa lub kocyk w sowy, gdy tylko znajdzie się na liście. Następnie zrobi zdjęcie swoim dzieciom dla obserwujących na Instagramie i oznaczy Cię tagami … co jest dla Ciebie ogromną korzyścią!

3. Dowiedz się, gdzie jest twój klient i jak do niego dotrzeć.

Jak skontaktujesz się z rynkiem docelowym? Gdzie on / ona robi zakupy?

Możesz znaleźć swój cel na targach rzemieślniczych, w lokalnej grupie mam, spędzając czas w grupie online lub w innym miejscu. Wejdź do umysłu kupującego… gdzie ją znajdziesz?

Ania jest zajęta pracą i dziećmi, ale ilekroć ma wolną chwilę, jest na Facebooku, komunikując się z innymi mamami i na Instagramie, dzieląc się zdjęciami najnowszej przygody swojej rodziny w parku wodnym lub lodziarni. Możesz tam się z nią skontaktować.

Dołącz do grup, w których znajduje się Twój rynek docelowy, aby dowiedzieć się, czego szuka i polub jej posty na Instagramie.

4. Utwórz niesamowity produkt.

To oczywiste. Wysokiej jakości produkty to te, które wyróżniają się na tle innych, marki i nie tylko – popatrz jako przykład na shop.bobbiny.com .Stworzenie produktu, który Twoim zdaniem jest niesamowity, jest idealnym miejscem na rozpoczęcie.

5. Sprawdź ceny.

Jest to trudne, ponieważ ustalanie cen jest trudne. Nie wyceniaj swojego produktu poniżej rynku. Nie rób tego z nadzieją, że niższa cena przyniesie większą sprzedaż – czyniąc to, szkodzisz sobie i rynkowi.

Jeśli sprzedajesz czapkę, na przykład, niektórzy sprzedają za 12 zł, a niektórzy, bardziej znani markowi rzemieślnicy, sprzedają za 35 zł, rozważ to, by znaleźć się gdzieś gdzieś pośrodku. 25-27 zł za czapkę, której wykonanie zajmuje godzinę i kosztuje 4 zł za przędzę, jest zdecydowanie uczciwą ceną dla przyszłej marki (którą jesteś).

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*