Co wpływa na cenę maszyny czyszczącej do podłóg?

kariera hearson

W wielu obiektach konieczne jest okresowe szorowanie, polerowanie, usuwanie i czyszczenie podłóg komercyjnych, aby podłogi wyglądały świetnie. Inwestycja w odpowiednią maszynę czyszczącą podłogę do zastosowań komercyjnych zapewni oszczędność pracy i czasu, lepsze wyniki czyszczenia i lepszą niezawodność maszyny.

Po ustaleniu, że potrzebujesz takiego urządzenia podłogowego, prawdopodobnie jesteś ciekawy, ile będzie Cię to kosztowało….

Wybór maszyny, która jest najlepsza dla Twojego obiektu, może mieć wiele wspólnego z ceną, ale oceniając koszt, powinieneś rozważyć, co otrzymasz za cenę, jaką zapłacisz.

Sam wybór najtańszego lub najdroższego rozwiązania podłogowego może nie być najlepszą opcją dla Twojego obiektu.

Ile kosztuje dobra maszyna do czyszczenia podłogi?

Istnieje wiele czynników, które ostatecznie wpłyną na cenę. Oceniając koszt maszyny podłogowej należy wziąć pod uwagę funkcje maszyny i całkowity koszt posiadania, aby ustalić, czy dokonujesz właściwej inwestycji.

W tym artykule omówimy kilka czynników, które wpłyną na koszt.

Początkowy koszt maszyny do czyszczenia podłogi komercyjnej to koszt początkowy lub cena zakupu. Na początkowy koszt komercyjnego urządzenia podłogowego będą miały wpływ:

1. Rozmiar maszyny
2. Rozmiar silnika
3. Skrzynia biegów vs Napęd pasowy

Całkowity koszt posiadania to suma wydatków po początkowym zakupie. Całkowity koszt użytkowania będzie obejmować takie rzeczy, jak:

4. Gwarancja
5. Serwis i wsparcie (konserwacja zapobiegawcza)
6. Dostawa, konfiguracja i szkolenie

Pamiętaj, że im mniejsza ścieżka czyszczenia, tym mniej będzie kosztowała maszyna czyszcząca do podłóg.

W zależności od wielkości czyszczonego obszaru uzyskanie najmniejszej może nie być korzystne. Im mniejsza ścieżka czyszczenia, tym dłużej zajmie wykonanie procedury czyszczenia. Im więcej czasu pracownicy poświęcają na procedurę czyszczenia, tym mniej pracy mogą wykonać.

Silnik

Im wyższa moc silnika, tym więcej będzie musiała obrócić myjka podłogowa. Im większy silnik, tym wyższa cena. Jednak inwestycja w większy silnik może pomóc przedłużyć żywotność maszyny. Maszyny podłogowe z większymi silnikami mniej obciążają maszynę, zmniejszając zużycie.

Skrzynia biegów vs Napęd pasowy

dysze do piaskarkiMaszyny podłogowe zawierają skrzynię biegów lub pasek napędowy. Te używane komercyjnie mogą mieć pojedyncze, podwójne lub potrójne przekładnie. Skrzynia biegów zapewnia moc i stabilność do obracania myjki podłogowej w zrównoważonym ruchu.

Potrójne przekładnie są najdroższą opcją. W potrójnej przekładni skrzynia biegów jest zrównoważona przez trzy równomiernie rozmieszczone koła zębate. Trzy biegi pozwalają skrzyni biegów obracać się równomiernie, zapewniając najlepszy moment obrotowy i kontrolę wyważenia. Potrójne koła planetarne są najtrwalsze i będą służyć najdłużej.

Pojedyncze lub podwójne przekładnie planetarne nie równoważą w pełni mocy w skrzyni biegów i nie są tak dobre, jak potrójna przekładnia. Mogą też wymagać więcej kosztów konserwacji i napraw, szybciej się zużywać i ślizgać, co zwiększa prawdopodobieństwo przestoju i obniża produktywność pracownika.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*