Jak wybrać ekran LED na konferencję?

meeting-room-1806702_1280

Najczęstszą i najchętniej wybieraną formą prezentowania treści na konferencjach są jak najbardziej ekrany LED. Dioda LED jest niczym innym jak diodą elektroluminecencyjną zaliczaną do półprzewodników. Jakość diod przekłada się bezpośrednio na to – jaką jakość obrazu uzyskamy. Aby odpowiednio dobrać ekran LED do charakteru konferencji należy przemyśleć kilka następujących kwestii.

Miejsce konferencji

Ma to bezpośrednio wpływ na wybór odpowiedniego ekranu. Od miejsca konferencji zależą między innymi takie parametry jak jasność czy wielkość. Wielkość ekranu zależy również od odległości odbiorców od prezentowanych treści. Sam dostęp do ekranu lub zakłócenia dostępu do internetu również są ważne. Może to wówczas powodować konieczność korzystania z rozwiązań sterowanych zdalnie.

Liczba kolorów

Liczba odcieni kolorów podawanych przez producenta danych ekranów LED często waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu milionów. Przeważnie jest to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy dlatego nie powinniśmy zbyt długo się nad tym zastanawiać. Ludzkie oko jest w stanie wychwycić do miliona różnych odcieni – także liczba odcieni nie ma większego znacznie przy wyborze odpowiedniego ekranu.

W środku czy na zewnątrz

Typ oświetlenie w obrębie którego będzie działał telewizor LED ma ogromne znacznie. Ekran do pracy wewnątrz pomieszczeń zdecydowanie nie sprawdzi się na zewnętrznym, jasnym oświetleniu. Odbiór będzie niewyraźny i zdecydowanie niekomfortowy. Można tutaj natomiast zdecydować się na rozwiązanie uniwersalne, które sprawdzi się zarówno w zaciemnionej sali jak i nasłonecznionym, zewnętrznym otoczeniu.

Jeżeli ekran będzie stosowany na zewnątrz warto zadbać również o takie parametry jak pyłoszczelność i wodoszczelność. Takie technologie pozwolą na bezpieczne i długotrwałe korzystanie z uniwersalnych ekranów LED.

Inne ważne parametry

Innymi ważnymi parametrami są naturalnie wielkość i zakres pola widzenia ekranu LED. Rozsądny zakres pola widzenia w płaszczyźnie poziomej to 160, a w płaszczyźnie pionowej – 120 stopni. Dzięki zastosowaniu takich parametrów pozwoli to na uzyskanie odpowiedniego komfortu oglądającym – tym zarówno pod ekranem, jak i tym w dalszych rzędach.

Szybkość montażu i demontażu może być również ważna. W zależności od charakteru konferencji może to mieć ogromne znacznie na jakość prezentowanych treści. Warto na to zwrócić również szczególną uwagę.

Jeżeli nie wiesz na co się zdecydować warto popytać o opinię odpowiednich ekspertów i specjalistów. Dobór ekranu może się różnić od wielu czynników, których nie sposób wszystkich wymienić.

1 odpowiedzi "Jak wybrać ekran LED na konferencję?"

  1. Artykuł proponował bym powiększyć o ekrany diodowe.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*