Eko-gadżety w kierunku odpowiedzialności środowiskowej

Emerson-_notes-ekologiczny-karteczki-długopis-papierowy

Plastik i inne produkty jednorazowego użytku niszczą naszą ziemię. Po obejrzeniu filmów dokumentalnych nawiązujących do tego, jak niszczona jest ziemia – szybko zdasz sobie sprawę z wyrządzonych szkód. Dni wygodnej, kultury wyrzucania wszystkiego jak się chce i gdzie się chce dobiegły końca. Dlatego jeśli chcemy, aby przyszłe pokolenia miały dostatnią egzystencję, to musimy coś z tym zrobić.

Niezależnie od tego, czy jesteś prezesem firmy z listy najbogatszych, czy właścicielem małej piekarni, wszystkie firmy są jednakowo odpowiedzialne. W tym artykule pokażemy, jak wykorzystać ekologiczne gadżety promocyjne w swojej strategii marketingowej.

Dlaczego ważne jest, aby używać ekologicznych produktów promocyjnych?

Po pierwsze, produkty przyjazne dla środowiska to nie tylko najnowszy trend. Chociaż zakaz używania klasycznych plastikowych toreb był to kluczowy krok w kierunku odpowiedzialności środowiskowej, była to dość duża zmiana zarówno dla konsumentów, jak i dla przedsiębiorstw.

Jednak pozbycie się jednorazowej torby foliowej to dopiero początek. Przedmioty takie jak niedopałki papierosów, pojemniki styropianowe i opakowania z tworzyw sztucznych nadal stanowią duże zagrożenie dla środowiska. Zarówno ludzie, jak i firmy wymyślają bardziej naturalne sposoby pakowania produktów, a ci z nas, którzy działają w branży artykułów promocyjnych, zaczęli wymyślać nowe sposoby efektywnego wykorzystywania upominków bez szkody dla środowiska.

Zanim oznaczysz produkt swoim logo, zastanów się, jak on Cię reprezentuje. Czy naprawdę chcesz, aby Twoja firma była przykładem taniego, jednorazowego plastikowego pióra? Być może torba wielokrotnego użytku wykonana z ekologicznej bawełny lub juty będzie lepszym odzwierciedleniem Twojej firmy? Przede wszystkim, gdy rośnie świadomość problemów środowiskowych, chcesz, aby Twoi klienci wiedzieli, że jesteś o krok przed innymi w działaniu przyjaznym dla środowiska.

Co użyć: torby na zakupy wielokrotnego użytku i nie tylko!

Zmiana sposobu reklamowania firmy może wydawać się przytłaczająca, ale nie musi. Wybór produktów przyjaznych dla środowiska to doskonały sposób na odnowienie strategii marketingowej. Wysyła również jasny komunikat do stałych i potencjalnych klientów, że masz świadomość ich potrzeb i środowiska. Oto kilka pomysłów na produkty promocyjne pozbawione poczucia winy:

• Torby na zakupy wielokrotnego użytku

• Długopisy z recyklingu

• Ekologiczne butelki na wodę

• Zrównoważona odzież korporacyjna

• Kubki do kawy bez BPA

Ogólnie rzecz biorąc, kluczem do wyboru idealnego, zrównoważonego produktu promocyjnego jest znajomość swojej grupy demograficznej. Czego będą używać w kółko? W jaki sposób Twoje ekologiczne towary poprawią ich codzienny styl życia? Ważne jest, aby pomyśleć o podarowaniu czegoś, co jest przyjazne dla środowiska i możliwie najwyższej jakości. W końcu, jeśli dasz swoim klientom tanią plastikową latarkę, która zepsuje się po jednorazowym użyciu, nie będą postrzegać usługi Twojej firmy w tym samym, jasnym świetle.

Polecamy:
Co warto załatwić w kraju przed wyjazdem do Holandii?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*