Co warto załatwić w kraju przed wyjazdem do Holandii?

20201127112428_download

Mogłoby się wydawać, że samo podjęcie decyzji o wyjeździe do pracy za granicę jest najtrudniejszym etapem tego procesu. Okazuje się jednak, że sporo problemów może nastręczyć również przygotowanie wyjazdu i załatwienie wszystkich niezbędnych formalności. Co zatem warto załatwić w kraju przed wyjazdem do Holandii?

Nadanie numeru BSN i poszukiwanie pracy

Warunkiem otrzymania uczciwego wynagrodzenia jest podjęcie zatrudnienia u sprawdzonego holenderskiego pracodawcy. Znalezienie takiej osoby na własna rękę może być nieco trudne i skutecznie zniechęcić do wyjazdu za granicę. Aby tego uniknąć, warto skorzystać z agencji pośrednictwa pracy, które prowadzą bazę zarówno potencjalnych pracowników, jak i pracodawców. Wystarczy zatem zarejestrować się przez internet i przygotować odpowiednie dokumenty. Wśród nich powinno się znaleźć CV w języku angielskim, skan ważnego dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport) oraz prawa jazdy (jeśli takowe posiadamy) a także numer konta.

Po znalezieniu odpowiedniej pracy, warto skompletować oryginały wszystkich dokumentów, łącznie z nazwą pracodawcy oraz agencji, z której usług korzystamy, gdyż będą one niezbędne do złożenia wniosku o nadanie numeru BSN. Jest to odpowiednik polskiego numeru NIP i jest on konieczny przy podjęciu zatrudnienia w Holandii.

Zakwaterowanie i ubezpieczenie

Są to istotne kwestie, które maja realny wpływ na komfort nie tylko samej pracy, ale również całego pobytu za granicą. Koszty zakwaterowania oraz transportu różnią się w zależności od tego, z jakiej agencji pośrednictwa pracy skorzystamy. Wybór organizacji tego rodzaju usług pozwala na zaoszczędzenie czasu, który musielibyśmy poświęcić na poszukiwania na własna rękę, ale również zapewnia nam spokój i towarzystwo innych osób, które wybierają się do pracy w Holandii. Szukasz pewnego i bezpiecznego zatrudnienia? Sprawdź ofertę Holland Contracting – agencja pracy zorganizuje wszelkie dokumenty za Ciebie.

Każdego pracownika w Holandii obowiązuje ubezpieczenie zdrowotne. Bez znaczenia jest tutaj rodzaj wykonywanej pracy. Ubezpieczenie to będzie potrzebne w razie wizyty u lekarza bądź pobytu w szpitalu. W tej kwestii również pomocne okazują się agencje pośrednictwa pracy, które zgłaszają pracowników do odpowiedniego ubezpieczyciela. Sam pracownik jest zobowiązany do cotygodniowego pokrywania składek zgodnie z otrzymana fakturą.

Wyjeżdżając do pracy do Holandii warto jak największą ilość formalności załatwić jeszcze będąc w Polsce. Pozwoli nam to na spokojna podróż i zaoszczędzenie czasu już na miejscu, który z powodzeniem można przeznaczyć na zwiedzanie i odpoczynek.

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*