Kiedy i komu opłacają się ubezpieczenia grupowe?

group_insurance1

Ubezpieczenia grupowe najczęściej praktykują firmy. Jeśli w przedsiębiorstwie jest zatrudnionych np. pięćdziesiąt osób, ubezpieczenie grupowe jest jak najbardziej pożądane. Jest ono przede wszystkim tańsze, od ubezpieczeń indywidualnych. Ale, jeśli firma zatrudnia tylko kilka osób, wcale nie przeszkadza to, ująć wszystkich swoich pracowników w ubezpieczeniu grupowym. Jest to rozwiązanie korzystne. Ale nie tylko firmy praktykują tego typu ubezpieczenia.

Ubezpieczenia grupowe to bardzo dobre rozwiązanie dla wszelkiego typu wycieczek, obozów młodzieżowych, kolonii, czy nawet zwykłego wyjazdu do teatru, lub kina, czy opery. Także wszelkiego typu wyjazdy integracyjne – tak popularne w dzisiejszych czasach – mogą zawierać grupowe ubezpieczenia jednorazowe – czyli ważne jedynie na czas tego wyjazdu.

Ubezpieczenia grupowe ludzi i pojazdów

Aby zakupić dobre ubezpieczenie samochodu z www.ubezpieczeniaonline.pl wystarczy wejść na ich stronę i poczytać wszelkiego typu informacje na niej zawarte. Takie ubezpieczenia są jak najbardziej potrzebne. Są one nie drogie, oraz mają wiele opcji, które można ewentualnie dobrać. Jeśli ktoś np. wyjeżdża na rajd Paryż Dakar z całą swoją ekipą – może (a nawet powinien!) skorzystać z oferty ubezpieczenia grupowego, w którym ubezpieczeniem zostaną objęci wszyscy uczestnicy danej grupy, oraz ich pojazdy. Takie ubezpieczenie jest koniecznością z powodu trudnych warunków na tym rajdzie. Jednak są ubezpieczyciele, którzy decydują się na podpisanie takiego ubezpieczenia.

Należy bowiem pamiętać, że jeśli ubezpieczyciel dostrzeże w zawieranym ubezpieczeniu zbyt duże ryzyko, może odmówić podpisania umowy z danym klientem. Oczywiście, podany przykład ubezpieczenia grupowego rajdu Paryż – Dakar – jest przykładem wyjątkowo skrajnym. To niebezpieczny i wyczerpujący wyścig i każdy jego uczestnik chce być dobrze ubezpieczony – choćby ze względu na późniejsze korzyści dla ubezpieczonego (lub jego rodziny), gdyby zdarzył się jakiś wypadek. Ale np. wycieczka na grzyby do pobliskiego lasu, składająca się z kilkunastu osób – czyż taka wycieczka nie zasługuje na odpowiednie ubezpieczenie?

Oczywiście, raczej w tym lesie żaden grzybiarz nie padnie ofiarą niedźwiedzia – jednak człowiek przebywając w ciągłym ruchu, przyczynia się do różnych, niebezpiecznych zdarzeń. Gdyby np. taki grzybiarz dostrzegł maślaka w brzozowym zagajniku, za którym jest urwisko… Wszystko może się zdarzyć. Dlatego wyjeżdżając choćby na grzyby, należy się ubezpieczyć. W razie jakiegoś nieszczęścia – będzie jak znalazł, nawet na leczenie, czy rehabilitację.

Firmowe eventy – a ubezpieczenia grupowe

Najczęściej zakupem ubezpieczeń grupowych zajmują się firmy. Takie ubezpieczenia są kupowane na różne okazje, począwszy od właściwego ubezpieczenia wszystkich pracowników w firmie, a skończywszy na dokupieniu polisy ubezpieczeniowej, obejmującej pracowników wybierających się z szefem na wyjazd integracyjny. W każdym wypadku, ubezpieczenie jest jak najbardziej potrzebne.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*