Co jest ważne, aby sklep internetowy sprzedawał?

pisanie-opiso´w

Założenie i uruchomienie sklepu internetowego to w dzisiejszych czasach czynność niesamowicie prosta. Również samo prowadzenie sklepu nie powinno sprawiać nawet najmniejszych problemów. To, co natomiast stanowi największe wyzwanie wśród początkujących internetowych sprzedawców to kwestia pozyskania klientów i intensyfikowanie sprzedaży asortymentu sklepu. O czym zatem należy pamiętać, aby nasz sklep internetowy realizował sprzedaż zgodnie z oczekiwaniami?

Klienci potrzebują informacji

Cały Internet początkowo był projektowany jako medium do przekazywania informacji, dlatego nawet dziś nie możemy zapominać, jak ważna jest to funkcja. Pamiętajmy, że jedynie część klientów doskonale wie czego chce, poszukują konkretnej nazwy modelu urządzenia, które chcą zakupić. Zdecydowana większość jednak jest w stanie wpisać w wyszukiwarkę jedynie fragment opisu rzeczy, którą chce nabyć. Warto więc wykorzystać wiedzę o tym fakcie i upewnić się, że opisy produktów oferowanych przez nasz sklep będą jak najpełniejsze, aby zwiększyć szanse, że to właśnie nasz sklep zostanie podpowiedziany przez wyszukiwarkę jako właściwe miejsce do zakupu. Tym bardziej jest to ważne, jeżeli klient już znajdzie się w naszym sklepie – gdy bowiem będąc już na naszej stronie nie będzie w stanie wyszukać rzeczy, która go interesuje – to taka strata klienta, który był już dwa kliknięcia od zakupu, jest tym bardziej bolesna.

Jak tworzyć skuteczne opisy produktów do sklepu internetowego?

Jeżeli rzeczywiście chcemy by sprzedaż w sklepie internetowym rosła – a chyba takie nastawienie ma każdy świadomy sprzedawca internetowy – musimy zadbać o jakość opisów. Na początek warto skorzystać z tego, co oferują nam producenci towarów – bardzo często na ich stronach internetowych są już gotowe opisy i zdjęcia, z których możemy skorzystać. Warto jednak wyjść ponad to – w wolnych chwilach starajmy się rozbudowywać te opisy, dołączając elementy wpisane “ własnymi słowami”, co może przekonać potencjalnego kupującego, że staramy się bardziej niż inni, więc warto nam zaufać. Dodatkowo takie unikalne opisy znacznie zwiększą wartość naszego sklepu w oczach wyszukiwarki Google – co dodatkowo zwiększy nasze szanse na sprzedaż produktów. Więcej o tym jak tworzyć opisy produktów znajdziesz w poradniku platformy Sky-Shop: http://blog.sky-shop.pl/4-jak-dodawac-produkty-i-tworzyc-opisy-produktow-ktore-sprzedaja/, który polecamy każdemu internetowemu sprzedawcy.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*