Co robić jesienią? 3 pomysły na rozwój

タブレットを使用したオンラインレッスンの様子

Wielkimi krokami zbliża się jesień. Wraz z nią nadchodzą długie wieczory, mniej energii i przygnębienie. Żeby zapobiegać nawrotom jesiennej chandry, dobrze jest się do tej pory roku solidnie przygotować. Doskonałą metodą na zachowanie dobrego humoru jest rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Oddawanie się edukacji, nauce i poszerzanie horyzontów sprawiają, że chce nam się żyć. Dlatego warto nieustannie uczyć się czegoś nowego. Oto 3 pomysły na kreatywną jesień.

Nauka języków

Intensywny kurs języka angielskiego – oto sposób na przegonienie jesiennej nudy. Na rynku znajdziemy wiele szkół językowych, które oferują sezonowe lekcje dla chętnych. Ale jeśli marzy nam się wygodna nauka z własnego fotela, warto zdecydować się na kurs w aplikacji Babbel. Lekcje zostały tu przygotowane przez native speakerów i specjalistów w dziedzinie języka angielskiego. Otrzymujemy kompleksowe lekcje skrojone pod różne potrzeby i oczekiwania. Możemy się uczyć języka od podstaw, poznawać tajniki biznesowego dialektu lub zdecydować się właśnie na intensywny kurs języka angielskiego. Każdy znajdzie tutaj lekcje dopasowane do poziomu jego umiejętności. W aplikacji Babbel uczymy się kompleksowo, bez pominięcia żadnego z aspektów nowego języka. Dowiadujemy się, jak wymawiać konkretne słowa, poznajemy nowe zwroty i potrzebne w codziennych rozmowach słówka. Do tego przyswajamy zasady gramatyczne, dzięki którym nasze wypowiedzi zawsze są poprawne i zrozumiałe dla wszystkich. A uczymy się wygodnie, bez konieczności wychodzenia z domu w deszczowe dni. Z dowolnego miejsca na świecie, o wybranej przez nas godzinie.

Praca rąk

Jednymi z popularniejszych w ostatnich latach kursów są te zorientowana na wykonywanie zawodów rzemieślniczych. Po latach skupienia na pracy umysłowej i setkach godzin spędzonych przed ekranem komputera marzy nam się zrealizowanie jakiegoś zadania własnymi rękami. Natychmiast widzimy efekt, którym możemy się cieszyć i chwalić bliskim. Dlatego tak popularne są zajęcia florystyczne, rzeźbiarskie, kursy kroju i szycia czy wypiekania chleba. Zapiszmy się na takie szkolenie, by odkryć w sobie nowe talenty i umiejętności. Nieustanny rozwój i uczenie się nowych rzeczy jest domeną ludzi światłych i gotowych na kolejne wyzwania. Zastanówmy się, co by nam sprawiło prawdziwą radość. Może nauka wyplatania wianków lub robienia swetrów na drutach? Do dzieła – jesień to idealny czas na takie aktywności.

Muzyczne przygody

Wielu z nas w dzieciństwie i wczesnej młodości marzy o tym, by nauczyć się grać na jakimś instrumencie. Zapatrzeni w swoich muzycznych idoli namawiamy rodziców na lekcje gry na gitarze czy perkusji. Niestety, z różnym skutkiem. Jeśli nie udało nam się spełnić tych ambicji w okresie liceum, teraz przyszedł czas na ich odkurzenie. Niech jesień 2020 będzie tym momentem, w którym nareszcie skupimy się na tym, czego potrzebujemy i czego chcemy. Dajmy sobie szansę na popełnianie błędów, upadanie i podnoszenie się. Weźmy do rąk tę gitarę lub saksofon i próbujmy. A jeśli nam się nie spodoba, sięgnijmy po kolejny instrument. Bo muzyka łagodzi obyczaje, pozwala walczyć ze stresem, relaksuje. Same plusy!

Polecamy:
Co warto załatwić w kraju przed wyjazdem do Holandii?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*