Jaką pieczątkę wybrać do prowadzenia własnego biznesu?

evaluation-1516644_640

Pieczątka firmowa musi znajdować się w każdym biurze. Pozwala ona zaoszczędzić sporo czasu i ułatwia nam pracę. Obecnie nie ma obowiązku potwierdzania dokumentów firmową pieczątką, jednak przydaje się ona w naprawdę wielu sytuacjach. Jaką pieczątkę więc wybrać do prowadzenia własnej działalności? Tego dowiecie się poniżej!

Pieczątka firmowa

Cieszy się ona największą popularnością wśród przedsiębiorców. Takie dokumenty jak faktury, przelewy firmowe czy korespondencja aż się proszą o to, żeby potwierdzać je pieczątką. Dzięki temu zostają one uwierzytelnione. Dodatkowo możemy na niej zawrzeć nazwę firmy, imię i nazwisko właściciela, adres, NIP oraz stronę internetową, przez co przekazujemy najważniejsze informacje dla klientów czy kontrahentów.

Często możemy również na stemplu umieścić logo. W ten sposób nasza pieczątka nabiera indywidualnego charakteru. Dobrze dobrana oraz spersonalizowana pieczątka z tej oferty https://www.maxonline.pl/sklep/pieczatki-firmowebędzie z pewnością pełnić również funkcję reklamową.

Datowniki oraz numeratory

Jest to bardzo praktyczny rodzaj pieczątki, który sprawdzi się w każdej firmie. Zazwyczaj możemy spotkać się z nimi w dziale księgowym, ponieważ ułatwiają one pracę z dokumentami wymagającymi datowania. Stempel z wybijaną datą pozwolą nam zaoszczędzić dużo czasu, a numeratory zachować poprawną numerację dokumentów zaledwie jednym odbiciem. Świetnie sprawdzają się w przypadku dokumentów, w których opóźnienie niesie ze sobą konsekwencje prawne albo finansowe.

Pieczątki imienne

Takie pieczątki możemy często spotkać w dużych firmach. Są one przeznaczone dla kierowników poszczególnych działów, którzy odpowiadają za realizację różnych zadań. Pieczątki mogą pomoc im w koordynowaniu pracy. Pieczątki imienne posiadają niewielką liczbę danych i zazwyczaj ograniczają się do imienia i nazwiska osoby oraz zajmowanego stanowiska. Takie rozwiązanie jest idealne, jeśli w obiegu wewnętrznym przedsiębiorstwa krąży duża liczba dokumentów.

Pieczątka kieszonkowa

Kieszonkowa pieczątka sprawdza się świetnie, jeśli część naszych obowiązków wykonujemy w terenie. Takim rozwiązaniem powinni zainteresować się przedstawiciele handlowi, którzy świadczą usługi u klienta albo osoby, które odbywają spotkania z kontrahentami w terenie. Ten rodzaj pieczątek charakteryzuje się niewielkim rozmiarem oraz solidnym wykonaniem. Jest to więc opcja godna rozważenia. Dzięki pieczątce kieszonkowej szybkie podbicie faktury nie będzie już problemem bez względu na czas oraz miejsce spotkania.

Praktyczne narzędzie przedsiębiorcy

W firmie, która posiada mocno rozbudowaną biurokrację ciężko sobie wyobrazić jej funkcjonowanie bez pieczątek. Podpisywanie ręczne tak dużej ilości dokumentów może być bardzo męczące, dlatego warto zastanowić się nad zamówieniem pieczątek firmowych. Pozwalają one na sygnowanie wiele dokumentów, które krążą w przedsiębiorstwie, jak i przekazanie informacji klientom albo kontrahentom. Na rynku obecnie znaleźć możemy wiele ofert pieczątek firmowych, datowników czy kieszonkowych pieczątek. Czasami możemy również spotkać się z pieczątkami w długopisie. Takie narzędzie może świetnie się sprawdzić jako prezent dla naszego znajomego przedsiębiorcy.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*