Jak zintegrować zespół?

11889

 

O tym, że zgrany zespół pracowników pracuje lepiej niż taki, można przekonać się już po jednym wspólnym wyjściu na pizzę. Warto więc dbać o to, aby nasi podwładni mieli możliwości spędzania czasu razem również poza pracą. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na to, dokąd zabrać zespół, aby integracja była dla wszystkich atrakcyjna.

Dlaczego warto integrować zespół?

Jeden z najlepszych sposobów na zgranie zespołu osób, które mają ze sobą pracować, to zorganizowanie im wspólnej zabawy, podczas której muszą się komunikować. Idealnie, gdy zadania są moderowane przez specjalistę: trenera, coucha lub psychologa biznesu. Prowokując uczestników zadania do realizowania wspólnego celu w zabawie, dajemy im szanse na przełamywanie wzajemnej nieufności. Pozwalamy na tworzenie wzajemnych relacji między członkami zespołu, a także pozwalamy, aby osoby te opracowywały wewnętrzny, indywidualny sposób komunikacji między sobą. To bardzo ważne w firmach,w których praca odbywa się zespołowo i gdzie umiejętności jasnego zakomunikowania swojego stanowiska, negocjowanie, a także otwartość na pomysły innych jest kluczowe dla powodzenia realizowanych projektów.

Wyjazdy integracyjne na Mazury

To, co na długo zapada uczestnikom wypadów firmowych w pamięci, to wyjazd integracyjny Mazury. Piękne krajobrazy, możliwość oddalenia się od miejskiego zgiełku i obcowanie z naturą sprawiają, że poziom stresu automatycznie obniża się. Jeśli w dodatku skorzystamy z takich atrakcji, które często organizują mazurskie profesjonalne hotele, jak np. offroad, spływy kajakowe, rejsy statkami, przejażdżki quadami, przebieżki rowerowe, czy też ciekawe warsztaty tematyczne (budowanie domu dla pszczół, gotowanie ze składników roślinnych, budowanie tratwy do przeprawienia się przez rzekę, lepienie garnków, czy robienie makramy), zyskamy przepis na świetny sposób na udaną imprezę, podczas której uczestnicy będą się świetnie bawić.

Podsumowanie

Wspólne przeżycia, zwłaszcza te, które uczestnicy wyjazdów integracyjnych mają szansę doświadczyć podczas ekstremalnych sytuacji, budują zaufanie w zespole, dodają pewności siebie poszczególnym ich członkom i w dłuższej perspektywie czasu sprawiają, że wymierne efekty pracy osób zatrudnionych w firmie są lepsze. Aby jednak tak się stało, konieczne jest postawienie na dobrej jakości firmy eventowe, które zorganizują nam wyjazd integracyjny Mazury, nad morze lub w góry. Inną możliwością jest skorzystanie z gotowej oferty hoteli specjalizujących się w obsłudze tego typu imprez.

Czym są i gdzie znajdują zastosowanie wózki sanitarne?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*