Czym są i gdzie znajdują zastosowanie wózki sanitarne?

główne_wozki-toaletowo-prysznicowe

Wózki sanitarne to idealna pomoc dla osób z problemami w poruszaniu się. Problemy te mogą być spowodowane różnego rodzaju chorobami. Korzystają z nich również osoby niepełnosprawne lub podczas procesu rehabilitacji. Wbrew pozorom wózki sanitarne to nie to samo co wózki inwalidzkie. Poznajmy ich główne różnice.

Gdzie najczęściej spotkamy wózki sanitarne?

Szpitale, domy opieki, sanatoria, ale również prywatne domy. Wbrew pozorom wózki sanitarne nie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób starszych. Będąc zdrowym, często zapominamy jak trudno jest samodzielnie się poruszać jeśli mamy chore nogi. Wówczas dotarcie do toalety stanowi nie lada wyzwanie.
I w takich właśnie sytuacjach idealnie sprawdzi się wózek sanitarny lub toaletowy.

Czym różni się wózek inwalidzki toaletowy od zwykłego?

Tradycyjny wózek inwalidzki przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych, które nie mogą chodzić.
Wózek toaletowy natomiast oprócz funkcji przemieszczania się ułatwia załatwianie czynności fizjologicznych.
Może być wyposażony w specjalny pojemnik zamontowany pod siedziskiem, dzięki któremu pacjent nie musi korzystać z tradycyjnej toalety. Takie rozwiązanie jest zarówno wygodniejsze, jak i mniej krępujące.
Wózki toaletowo-prysznicowe to nieoceniona pomoc podczas czynności higienicznych. Dzięki temu, że są one wodoodporne, można jest wstawić bezpośrednio pod prysznic i umyć pacjenta, który na co dzień nie porusza się o własnych siłach. W szpitalach, hospicjach, które zajmują się opieką osób niepełnosprawnych lub ciężko chorych ma to szczególne znaczenie.

wózki sanitarne

Jakie udogodnienia może posiadać wózek toaletowy?

W zależności od specyfikacji wózki toaletowo-prysznicowe są dostępne zarówno jako wózki sanitarne z dużymi kołami jak i wózki toaletowe z małymi kołami. Wózek taki może być wyposażony w zagłówek, podnóżek. Do tego oczywiście kółka, hamulce oraz blokada, która zapobiega przesunięciu się wózka podczas siadania. Dla dodatkowej wygody wózek może mieć odłączane poręcze, a także podłokietniki. Konstrukcja wykonana ze stali nierdzewnej zapewnia jej solidność i trwałość na lata.

Wózek toaletowy można kupić korzystając z refundacji

Osoby, które planują zakupić taki wózek na domowy użytek mogą obawiać się wysokich kosztów.
Dlatego śpieszymy z informacją, iż istnieje możliwość otrzymania dofinansowania na zakup wózka ze środków PFRON. Składając odpowiedni wniosek możemy otrzymać nawet 95% ceny zakupu. Dlatego też, jeśli dotychczas to pieniądze powstrzymywały kogoś przed zakupem wózka, a tym samym ułatwieniem życia sobie i komuś, kto wymaga stałej pomocy, dzięki dopłatom problem ten można zniwelować do minimum

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*