Ekonomia jako jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków kształcenia

market-analysis

Wiedza o działaniu przedsiębiorstw i prawach rządzących rynkiem finansowym zawsze jest w cenie. Dobrze zarządzana firma musi mieć w swoich szeregach specjalistów orientujących się w rachunkowości, podstawach inwestowania, a także procesach transportowo-logistycznych. Tego typu umiejętności można zdobyć w trakcie studiów ekonomicznych.

Studia dla pasjonatów i pragmatyków

Dobry ekonomista ma gruntowną wiedzę z różnych dziedzin. Orientuje się zarówno w polityce społecznej, jak i socjologii lub historii. Zna się na statystyce, potrafi dokonać różnych obliczeń matematycznych. Posiada także umiejętność logicznego myślenia i gruntownego analizowania różnych procesów rynkowych.

W programie studiów ekonomicznych oferowanych przez Sopocką Szkołę Wyższą znajdują się zarówno przedmioty z nauk ścisłych, jak i z nauk humanistycznych. Studenci muszą zaliczyć m. in. matematykę, język obcy, podstawy rachunkowości i finansów. W trakcie nauki obowiązkowe jest także zgłębienie wiedzy dotyczącej prawa, podatków, bankowości, makro i mikroekonomii oraz gospodarki regionalnej. Absolwenci po studiach potrafią  przeprowadzić pogłębione analizy finansowe oraz stworzyć skuteczne plany inwestycyjne.

Odpowiednio dobrana specjalizacja

Podczas planowania swojej ścieżki kariery jedną z kluczowych decyzji jest wybór odpowiedniej specjalizacji. Studia ekonomiczne są dosyć ogólne, dlatego warto postawić na doskonalenie się w konkretnej, profesjonalnej dziedzinie wiedzy. W Sopockiej Szkole Wyższej studenci ekonomii mogą wybierać spośród 5 specjalizacji. Jedną z nich jest Informatyka ekonomiczna – dyscyplina bardzo innowacyjna. Absolwenci takiego kierunku mogą pracować w każdym przedsiębiorstwie, które swoje funkcjonowanie opiera na technologiach informacyjnych. Specjalizacja Handel Międzynarodowy przygotowuje do negocjacji z partnerami zagranicznymi. Studenci uczą się obserwować i analizować procesy zachodzące na rynku międzynarodowym. W ramach studiów ekonomicznych można także specjalizować się w wiedzy dotyczącej logistyki i spedycji. Takie wykształcenie pozwala na planowanie i koordynowanie procesów transportowych, produkcyjnych i dystrybucyjnych. Najbardziej gruntowne analizy rynkowe wykonują absolwenci specjalizacji Analityka Gospodarcza. Studenci takiej specjalności uczą się identyfikacji i prognozowania procesów zachodzących w różnych przedsiębiorstwach. Do tego rodzaju badań wykorzystuje się skomplikowane narzędzia analityczne i informatyczne.

Gdzie po studiach znaleźć pracę?

Absolwenci ekonomii znajdują zatrudnienie w jednostkach sektora publicznego, w ośrodkach badawczych, a także w firmach świadczących usługi użyteczności publicznej. Przede wszystkim jednak są poszukiwani przez rozmaite przedsiębiorstwa przemysłowe, handlowe, usługowe lub transportowe. Studia ekonomiczne dają także świetne przygotowanie przed uruchomieniem własnej działalności gospodarczej.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*