Chcesz w przyszłości zostać kierownikiem lub menedżerem? Zobacz, jakie studia Ci w tym pomogą!

pexels-andrea-piacquadio-842567

[Artykuł sponsorowany]

Jest wiele osób, które mają naturalne predyspozycje do zarządzania projektami i zasobami ludzkimi. Oczywiście jest im łatwiej obejmować stanowiska menedżerskie i kierownicze. Można też wspierać swoje talenty i rozwijać umiejętności, zbierając doświadczenia i studiując na odpowiednich kierunkach. Jakie studia mogą okazać się przydatne?

Na samym początku warto stać się specjalistą w swojej dziedzinie

Co warto zrobić, by w przyszłości móc ubiegać się o stanowisko kierownicze? .Przede wszystkim, aby awansować na takie stanowisko, trzeba najpierw świetnie sprawdzać się w danej tematyce lub dziedzinie, po prostu stać się ekspertem. Tym samym znacznie lepszym pomysłem na początek jest wybór takich studiów, które pozwolą na zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do startu w wymarzonej branży. Jeśli zatem ktoś chce np. zarządzać projektami w agencji reklamowej, może zapisać się na studia marketingowe, jeśli w branży finansowej – na finanse i rachunkowość. Na samym początku kariery zawodowej warto zatem postawić na studia, które ułatwią zostanie specjalistą w konkretnej dziedzinie.

Jeśli już jesteś ekspertem i menedżerem – wybierz studia MBA

Osoby, które już zajmują stanowiska menedżerskie, ale chcą poszerzyć zdobyte kompetencje, mogą pomyśleć o studiach MBA – uważanych za najlepsze studia dla menedżerów. Aplikować mogą wszyscy ci, którzy mają wykształcenie wyższe (co najmniej tytuł licencjata), oraz co najmniej dwuletnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowniczym. Dzięki temu uczestnicy programu MBA dzielą się wiedzą i technikami zarządzania, których używają na co dzień w pracy. Dokładnie to jest jedną z największych zalet studiów MBA – możliwość nauki i wymiany doświadczeń nie tylko z wykładowcami, ale również z pozostałymi słuchaczami.

Dlaczego warto zapisać się na studia menedżerskieMBA?

Jest wiele korzyści wynikających z podjęcia studiów MBA. Na pewno jedną z nich jest możliwość networkingu, czyli budowania własnej sieci kontaktów zawodowych. Networking pozwala nie tylko na wymianę wiedzy, ale także na budowę wspólnych projektów na gruncie zawodowym.

Oprócz tego studia MBA to okazja do zdobycia cennej wiedzy i usystematyzowania już posiadanej. Przyczynia się do tego forma zajęć – np. na studiach MBA w Wyższych Szkołach Bankowych (https://www.studiamba.wsb.pl/) uczestnicy analizują ciekawe casestudies, prowadzą długie dyskusje, tworzą własne projekty, a następnie prezentują je przed grupą i wykładowcą. Taka praktyczna forma zajęć sprzyja rozwijaniu nowych umiejętności.

Nie można też zapominać, że na studiach MBA uczestnicy ćwiczą też swoje kompetencje miękkie – mają wiele okazji m.in. do pracy w grupie czy prezentacji publicznych, które również są niezwykle istotne
w pracy menedżera. Tym samym studia MBA to najbardziej kompleksowe studia menedżerskie dla osób, które już mają doświadczenia na stanowisku kierowniczym.

Polecamy:
Co po maturze, jeśli nie studia? Inspiracje dla maturzystów

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*