Mikrofibra – królowa wśród medycznych tkanin odzieżowych

Przechwytywanie

Jeśli wybierasz materiał na uniformy lub odzież dla swoich pracowników, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Wybierz odpowiednie materiały dla każdego środowiska, w którym będą się znajdować. Oczywiście trzeba uwzględnić okres zimy i lato na zewnątrz oraz pełne dni w pomieszczeniach o kontrolowanej temperaturze – wszystkie te warunki wymagają różnego rodzaju odzieży. Wiele osób zaczyna sięgać po mikrofibrę.

Co to jest mikrofibra?

Mikrofibra, początkowo stosowana w obiciach meblowych, jest jedną z bardzo wytrzymałych tkanin syntetycznych, która zaczyna zdobywać popularność w odzieży. Ten trwały materiał lepiej wytrzymuje zużycie i zachowuje swój kształt znacznie lepiej niż wiele bardziej tradycyjnych tkanin odzieżowych.

Odzież z mikrofibry jest bardzo trwała

Odzież może być bardzo droga i rzadko jest wykonana z materiałów, które wytrzymają próbę czasu. Te inwestycje rzadko okazują się rzeczywistymi inwestycjami. Mikrofibra na początku była popularnym materiałem do produkcji mebli i tapicerki, ponieważ może wytrzymać wszystko, co zostanie rzucone w jej stronę. Zwierzęta domowe, dzieci, wycieki, intensywne użytkowanie i zużycie nie mogą dotykać mikrofibry. Mikrofibra jest po prostu wykonana z mocniejszego materiału niż przeciętna bawełniana koszula i dlatego wykonana z niej ubrania medyczne może wytrzymać ciężkie zużycie w sposób, w jaki tradycyjne materiały odzieżowe po prostu nie mogą.

Mikrofibra jest odporniejsza na plamy dużo bardziej niż wiele innych materiałów

Zwykłe materiały odzieżowe łatwo się brudzą. Kto nie stracił ulubionej koszuli lub spodni przez niefortunną plamę lub wypadek? Często nasze ulubione stroje są tylko mając jeden wyciek lub wypadek, mogą zostać trwale zniszczone. Są wtedy bezużyteczne i należy je wyrzucić. To marnotrawny i niewygodny ból, który znasz aż za dobrze, zwłaszcza jeśli musisz nosić biały element munduru roboczego. Mikrofibra jest jednak niesamowicie odporna na plamy. Nawet najbardziej niesławne plamy powodujące plamy żywności i napojów, takie jak czerwone wino i musztarda, które mogą trwale zniszczyć tradycyjną odzież, są mniej skłonne do zaplamienia trwałej mikrofibry.

Poza tym to materiał, który jest w stanie wchłonąć płyn od 7 do 8 razy większy niż jego waga. Ponadto włókna generują statyczny ładunek elektryczny, gdy poruszają się po powierzchni, która przyciąga i zawiera pył, w przeciwieństwie do rozprzestrzeniania się i uwalniania cząstek w powietrzu. Te mikrowłókna mogą również dostać się do zakamarków i szczelin, których nie mogą uzyskać tradycyjne bawełniane tkaniny. Magia!

Oznacza to wzrost wydajności pracowników, ponieważ nie będą oni musieli tracić czasu i wysiłku na przywracanie do czystości swojego munduru. Zmniejsza również ryzyko obrażeń pracowników, ponieważ mikrofibra waży znacznie mniej i jest łatwiejsza w użyciu. Wzrost wykorzystania mikrofibry wynika również z faktu, że redukuje ona bakterie o 99% z nieporowatych powierzchni i to bez użycia chemikaliów.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*