Artykuły BHP – sprawdź, które muszą znaleźć się na wyposażeniu w firmie

industrial-1636390_640

Każdy właściciel firmy musi zadbać o to, aby jego firma spełniała wszystkie normy i przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy. Trzeba o tym pamiętać już na etapie zatrudniania pracowników, którzy muszą zostać profesjonalnie przeszkoleni zanim zostaną dopuszczeni do wykonywania obowiązków zawodowych. Nie można również zapominać o artykułach bhp, które powinny znajdować się w miejscu pracy.

W zakładach, w których praca odbywa się w magazynach, przy taśmach produkcyjnych lub skomplikowanych urządzeniach, trzeba zadbać przede wszystkim o odzież ochronną, w której pracownicy będą wykonywali swoje obowiązki zawodowe. Odzież powinna być dobrej jakości, a także musi spełniać wszystkie normy i atesty, jakie są wymagane od tego rodzaju produktów. Warto wybierać odzież pochodzącą od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy dają gwarancję najwyższej jakości na wszystkie swoje produkty. Oszczędzanie na odzieży roboczej nie jest dobrym pomysłem – tańsze produkty najczęściej są słabszej jakości, szybciej się niszczą, mogą również nie zapewniać pełnej ochrony pracowniom.

Dobrze oznaczone niebezpieczne miejsca

W każdej firmie powinny również się znajdować dobrze dobrane oznakowania, informujące o różnego rodzaju zagrożeniach. Przydadzą się więc tabliczki informacyjne między innymi informujące o konkretnym zagrożeniu, drogach ewakuacyjnych czy telefonach alarmowych. Powinny być one umieszczone w widocznych miejscach, aby każdy pracownik miał do nich swobodny dostęp. Warto również pomyśleć o gaśnicach, które powinny być właściwie rozmieszczone, aby można było z nich szybko korzystać w momencie zagrożenia. Wśród materiałów BHP ważne są również wszystkie produkty do utrzymania czystości, odkażania, dezynfekcji, które przydają się w trakcie pracy w trudnych warunkach.

Gdzie kupować artykuły BHP

Artykuły BHP niezbędne do prawidłowego funkcjonowania każdej firmy możemy znaleźć najczęściej w każdym mieście. Specjalistyczny sklep bhp oferuje wszystko, co jest niezbędne do zapewnienia pracownikom bezpieczeństwa i higieny pracy. Sklepy stacjonarne bywają jednak kiepsko zaopatrzone lub dosyć drogie. Jeśli więc w firmie potrzeba jest duża ilość materiałów BHP, warto sprawdzić, co w tej kwestii mają nam do zaoferowania sklepy internetowe. Najczęściej jest w nich o wiele większy wybór produktów, dzięki czemu sami możemy podjąć decyzję, które będą dla nas najlepsze. W sklepach stacjonarnych takiego wyboru nie mamy – niektóre produkty dostępne są tylko w jednej wersji i od jednego producenta. W sklepach internetowych możemy zrobić zakupy zdecydowanie taniej niż stacjonarnie. Wystarczy korzystać z porównywarek cen, a szybko znajdziemy najtańszy sklep na rynku, który oferuje ceny dużo korzystniejsze niż sklepy stacjonarne. Warto również zwracać uwagę na różne promocje, akcje specjalne czy ciekawe zniżki dla stałych klientów. Jest ich w sklepach online naprawdę sporo, co dodatkowo pozwoli nam zrobić tańsze zakupy i oszczędzać bez obniżania jakości produktów.

Polecamy:
O czym wiedzieć zanim wybierzesz power bank dla siebie?

1 odpowiedzi "Artykuły BHP – sprawdź, które muszą znaleźć się na wyposażeniu w firmie"

  1. Bardzo dobry artykuł. Właśnie jesteśmy na etapie stawiania hali magazynowej w naszej firmie i bierzemy pod uwagę wszystkie ciekawe rozwiązania, które możemy wykorzystać u nas więc Państwa porady na pewno nam się przydadzą :) Aktualnie projektujemy dach i zamierzamy zamontować świetliki dachowe na znacznej powierzchni (wykonanie tego akurat pomysłu zleciliśmy firmie z polecenia https://tech-plast.eu/swietliki-dachowe). Chodzi nam głównie oto aby na magazyn wpadało jak najwięcej naturalnego światła z zewnątrz. Wiadomo – niższe koszty za zużycie energii elektrycznej :)

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*