O czym wiedzieć zanim wybierzesz power bank dla siebie?

20201007214144_52e8d2474f5bae14f6da8c7dda79367a1c36d8e35b556c48732f79d49e44c351b1_1280.jpg

Kupując power bank, musisz wiedzieć o kilku podstawowych rzeczach, aby dokonać najlepszego dla siebie wyboru. Jakie to kwestie i która z nich jest najważniejsza? Dowiedz się, czytając dalej!

  1. Pobór mocy i moc wyjściowa – czy to ma znaczenie przy wyborze power banka?
  2. Jakiej pojemności power bank wybrać?
  3. Jakiej liczby i typów portów będziesz potrzebować?

Power bank solidnej jakości to nie jest groszowa sprawa, warto więc zastanowić się, jakimi czynnikami trzeba kierować się przede wszystkim, przy jego zakupie, aby podjąć możliwie najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb decyzję.

Pobór mocy i moc wyjściowa – czy to ma znaczenie przy wyborze power banka?

Miarą używaną do pomiaru poboru mocy dla przenośnych powerbanków jest amper (A). Ten pomiar wskazuje, jak szybko bank będzie ładował się z sieci lub USB. Większość jednostek ma oceny od 1A do 2,4A. Wyższa liczba oznacza szybsze ładowanie – jak więc widać ten czynnik jak najbardziej ma znaczenie.

Moc wyjściowa również jest mierzona również w amperach i jest zależna od prędkości ładowania urządzenia. Obecnie 2A to branżowy standard ładowania smartfonów, a power bank zapewniający 5,4 A jest preferowany do jednoczesnego ładowania wielu urządzeń. Dlatego spodziewaj się, że niższa moc wyjściowa power banku zwykle sprawia, że ładowanie potrwa nieco dłużej niż klasycznie poprzez ładowarkę.

Jakiej pojemności power bank wybrać?

Pojemność pamięci jest głównym czynnikiem określającym cenę banku mocy. Rozważ praktyczne zastosowanie przed podjęciem decyzji o pojemności. Czy Twoja „przenośna ładowarka” będzie musiała wytrzymać intensywne użytkowanie? Czy power bank, którego szukasz będzie przeznaczony do codziennego użytku, czy tylko do awaryjnego ładowania?

Pojemność mierzona jest w miliamperach na godzinę lub w mAh – ta na poziomie 2200 jest świetna do jednorazowego użytku w nagłych wypadkach, na przykład naładowania smartfona lub podobnych, mniejszych urządzeń. Aby uzyskać trochę więcej, poszukaj oceny pojemności, co najmniej 6000 mAh. Pozwolił to, na co najmniej dwa pełne doładowania smartfona lub jedno pełne ładowanie tabletu.

Jakiej liczby i typów portów będziesz potrzebować?

Opcje przenoszenia różnią się w zależności od jednostki. W jaki sposób chcesz podłączyć power bank do swoich urządzeń? Jak często będziesz je ładować? Czy przewidujesz, że będziesz musiał ładować dwa lub więcej urządzeń jednocześnie? Wszystko to pomoże Ci zawęzić wyszukiwania idealnego urządzenia i sprawi, że zakupione urządzenie w istocie dopasuje się do Twoich indywidualnych potrzeb.

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*