Zwiedź Rzeszów w pogodnym nastroju

pociag-rzeszow-sandomierz_37355

Biura podróży kuszą nas atrakcyjnymi ofertami wyjazdów egzotycznych, nurkowaniu przy rafie koralowej, skoku spadochronowym w San Francisco czy jazdą na wielbłądzie w Egipcie. Przez to wszystko ograniczamy swój czas podróży do jednego urlopu w roku, zapominając że przecież w Polsce jest mnóstwo ciekawych miejsc, do których warto wybrać się chociażby na weekend, by zgłębić lokalne atrakcje i zobaczyć, że nasz kraj też ma wiele do zaoferowania. Aby daleko nie szukać – weźmy za przykład Rzeszów, który nie jest ani największym, ani najsławniejszym miastem w Polsce, a jednak można w nim spędzić cały weekend, ani na chwilę się nie nudząc.

Stolica Podkarpacia, która tętni życiem

Rzeszów pełni rolę stolicy Podkarpacia, więc warto połączyć zwiedzanie miasta z wycieczką w góry. Miasto jest świetnie przygotowane na przyjęcie turystów, oferując noclegi pięciogwiazdkowe oraz motele dla osób z ograniczonym budżetem. Działa tutaj sporo restauracji serwujących lokalne dania, które można spotkać tylko w tych rejonach. Przede wszystkim jest to jednak miejscowość, w której odnajdą się osoby kochające zwiedzanie interesujących muzeów. Tych miasto ma do zaoferowania naprawdę mnóstwo, począwszy od Muzeum Dobranocek, z którego dzieci nie będą chciały prędko wyjść, przez Muzeum Okręgowe w którym znajduje się blisko ćwierć miliona lokalnych eksponatów czy Prywatne Muzeum Techniki i Militariów, gdzie na własne oczy można zobaczyć maszyny wojskowe i zagłębić się w fascynującą, choć brutalną historią naszego kraju.

Zwiedzanie Rzeszowa to także długie spacery i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Przez miasto przepływa Wisłok, wokół której to rzeki zorganizowane są parki ze ścieżkami spacerowymi i trasami rowerowymi. Warto w ciągu tygodnia sprawdzić, jaka będzie pogoda Rzeszów by zorganizować wycieczkę w słoneczny, pogodny weekend. Wtedy można zobaczyć, jak mieszkańcy spotykają się na świeżym powietrzu, uprawiają sporty, a wieczorami bawią się w licznych klubach i pubach, często przy muzyce na żywo. Kilka razy do roku w mieście odbywają się także większe, plenerowe festiwale, które przyciągają tysiące fanów z całego kraju. W tym okresie trzeba jednak liczyć się z tym, że wiele osób będzie zainteresowanych wynajęciem noclegu, więc konieczne będzie dokonanie rezerwacji ze stosownym wyprzedzeniem.

Jak poruszać się po Rzeszowie?

Osoby, które nie posiadają własnego samochodu, także mogą doświadczyć tych wszystkich atrakcji. Trzeba bowiem przyznać, że Rzeszów jest całkiem dobrze zorganizowany pod względem komunikacyjnym. Po całym mieście regularnie kursują autobusy, a przystanki są czytelnie opisane, więc turyści bez problemu poradzą sobie ze znalezieniem informacji, która linia zabierze ich w miejsce, do którego chcą się dostać. W ostateczności można nawet pokusić się o piesze zwiedzanie miasta, ponieważ główne zabytki i muzea są zlokalizowane w stosunkowo niedalekiej odległości względem siebie. Rozwinięta sieć kolejowa pozwala na wygodną podróż pociągiem, a bliskość autostrady A4 daje też szansę na przyjazd do Rzeszowa autobusem.

Podsumowując, wystarczy odrobina dobrych chęci, by przeżyć wspaniałą przygodę, bez wyjeżdżania za granicę. To będzie o wiele cenniejsze przeżycie, niż kolejny weekend spędzony przed telewizorem.

1 odpowiedzi "Zwiedź Rzeszów w pogodnym nastroju"

  1. Rzeszów oferuje swoim mieszkańcom wiele ciekawych rozwiązań, to miasto które rozwija się szybko, rynek pracy jest duży. To także świetna baza wypadowa do zakątków podkapracia. Firmy oferujące wynajem busów w Rzeszowie mogą dostarczyć zorganizowaną grupę w dowolne miejsce. Jeśli grupa jest większa można pojechać oczywiście autokarem. Przewóz osób w regionie podkarpackim jest dość dobrze rozwinięty i wystarczy kilka telefonów do dobrej firmy aby umówić się na wspólną podróż.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*