Logistyka w organizowaniu wydarzeń firmowych

2P1B1035-900x600

Eventy firmowe na stałe wpisały się w życie służbowe pracowników. Pracodawcy chcąc przyciągnąć i utrzymać specjalistówstarają się zapewnić im jak najwięcej atrakcji w ciągu roku.Obecnie, gdy rynek pracy jest tzw. rynkiem pracownika, pracodawcy starają się zapewnić wszystkim zatrudnionym osobom prywatną opiekę medyczną, karnety do klubów sportowych, bony i vouchery do kina, teatru czy restauracji, a także darmowe dojazdy do siedziby pracodawcy, bezpłatny catering i preferencyjny regulamin przyznawania premii.Poza wszystkimi wymienionymi dodatkami, bardzo istotnym elementem jest event dla pracowników. Organizowany jest on z różnych okazji. Zazwyczaj jest on prowadzony w formie jubileuszu, gali lub zakończenia roku.

Cele eventów firmowych

Każdy event firmowy spełnia określone cele i zadania. Poza wspomnianym wcześniej zabieganiu o potencjalnych kandydatów do pracy i dbaniu o lojalnych pracowników, wydarzenia firmowe mają również na celu reklamę firmy. Jest to jedyna tego typu okazja, kiedy potencjalni pracownicy i kontrahenci mogą zobaczyć rozmach, z jakim przygotowana jest impreza firmowa i czy gospodarze zadbali o wszystkie szczegóły. Po drugie, event firmowy, ma na celu zmotywowanie pracowników do dalszej intensywnej pracy. Bardzo często podczas gali prezentowani są najlepsi pracownicy firmy, a ich starania i praca zostają wynagradzane w postaci zastrzyku dodatkowej gotówki, zagranicznych wakacji, voucherów i innych nagród. Działania te sprawiają, że inni pracownicy mają jeszcze więcej chęci do pracy i osiągania jak najlepszych wyników.

Zleć to profesjonalistom

Organizacja eventów firmowych nie należy jednak do najłatwiejszych zadań. Zazwyczaj pracodawcy zlecają to firmom z dużym doświadczeniem, które potrafią po krótkim wywiadzie dostosować miejsce, czas oraz atrakcje na eventy firmowe dla konkretnego zleceniodawcy. Wraz z wydarzeniami pracowniczymi rozwija się także turystyka eventowa. Decyduje się na nią coraz więcej firm, ponieważ podnosi ona prestiż firmy i nie jest czymś, czego pracownicy mogliby się spodziewać. Zaletą turystyki eventowej jest podobieństwo do imprez integracyjnych. Ich celem jest zacieśnianie więzi w zespole oraz poprawa wzajemnej komunikacji.Pomysłem na wyjazd firmowy może być wycieczka całego przedsiębiorstwa lub działu do Energylandii, gdzie z pewnością zostanie zmniejszony dystans, który często wymuszają poszczególne stanowiska. Wreszcie pracownicy będą mogli zobaczyć w sobie ludzi, którzy mają uczucia, lęki i potrafią bawić się bez ograniczeń.

Energylandia dostarczy każdemu wielu wrażeń i emocji. Liczne atrakcje parku zlokalizowane w czterech strefach pozwoląspełnić dziecięce marzenia niejednego pracownika. Zatem pracodawco, pozwól na chwilę swoim pracownikom stać się dziećmi i nie myśleć o stresie, obowiązkach, racjonalnym myśleniu i odpowiedzialności choć przez chwilę. Z Energylandią zabierzesz ich do świata, który zamkowymi murami odgradza się od tego, co szare, zwykłe i codzienne.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*