Jak znaleźć pracownika z Ukrainy?

pracownik_800x534

Sytuacja na rynku pracy staje się z roku na rok coraz trudniejsza i co może dziwić, nie tyle dla pracowników, co samych pracodawców. Coraz trudniej jest znaleźć wykwalifikowanych pracowników, którzy są zadowoleni z proponowanych warunków pracy, a brak uzupełnienia wakatów może w długim okresie wpłynąć na spadek produktywności całego przedsiębiorca. Dlatego już ponad 40% przedsiębiorstw w Polsce decyduje się lub planuje zatrudnić pracowników z Ukrainy. W jaki sposób zatrudnić obcokrajowców zza naszej wschodniej granicy?

Samodzielna rekrutacja pracowników

Pierwsza opcja to oczywiście samodzielne rekrutowanie ochotników, którzy są zainteresowani pracą w naszej firmie. W tym aspekcie pierwszy etap procesu zatrudniania, czyli rekrutacji nie różni się niczym od standardowej rekrutacji, jaką doskonale znamy z procesu zatrudniania Polaków. Ogłoszenie o pracę możemy opublikować na portalach dla pracowników, w portalach ogłoszeniowych, w mediach społecznościowych i na forach internetowych. Gdy zdecydujemy się na zatrudnienie konkretnych osób, przyjdzie nam jeszcze dopełnić pewnych formalności związanych z samym zalegalizowaniem ich pracy w Polsce. Jeśli pracownik już teraz posiada wszelkie stosowne zgody, nie ma problemu. Sytuacja jednak komplikuje się, gdy pracownik dopiero przyjedzie do naszego kraju.

Agencja pracy

Inne rozwiązanie, szczególnie przydatne w przypadku chęci zatrudnienia kilkunastu czy kilkudziesięciu pracowników to skorzystanie z usług agencji pracy. Wykwalifikowany zespół na podstawie naszych wytycznych wyłoni spośród osób zarejestrowanych w agencji właśnie tych pracowników, którzy odznaczają się odpowiednimi kompetencjami, umożliwiającymi uzyskanie stanowiska, na jakie rekrutacja została otwarta. To bardzo wygodna opcja, która w praktyce minimalizuje z naszej strony liczbę formalności do dopilnowania, włącznie z potrzebą uzyskania zgodny na pracę. Oczywiście jest to usługa odpłatna, jednak w przypadku rekrutacji przeprowadzonej na dużą skalę może okazać się to znacznie bardziej oszczędnym rozwiązaniem, szczególnie gdy przyjdzie nam jeszcze uporać się z zalegalizowaniem pracy w Polsce.

Agencja pracy tymczasowej

Agencja pracy tymczasowej to kolejny pomysł na to, w jaki sposób zorganizować pracowników z Ukrainy, szczególnie w momencie, gdy potrzebujemy ich wsparcia jedynie na kilka tygodni lub miesięcy. Agencja pracy tymczasowej to wyjątkowo atrakcyjna alternatywa dla wszystkich pracodawców, których specyfika działalności polega na sezonowej aktywności o danej porze roku, w danych miesiącach lub ze względu na sprzyjającą pogodę. W ramach zatrudniania tymczasowego pracowników z Ukrainy nam pozostaje jedynie nawiązać współpracę z agencją, a także zdefiniować nasze potrzeby, uwzględniając konkretne kompetencje pracowników, ich ilość oraz proponowaną stawkę za pracę. Agencja pracy tymczasowej zajmuje się rekrutacją osób, dopełnieniem wszelkich formalności urzędowych. My zyskujemy już gotowych do pracy kandydatów, którzy mogą z powodzeniem realizować swoje obowiązki.

Zajrzyj na stronę Agencji pracy tymczasowej https://atlaswork.pl/

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*