Pomysły na imprezę firmową w Warszawie

20211130223731_download

Imprezy firmowe cieszą się coraz większą popularnością wśród zarządzających zarówno mniejszym jak i większymi firmami. Choć niektórym może się to wydawać na pierwszy rzut oka dziwne. Jest to świetny sposób na zwiększenie wydajności pracowników. Dlaczego? Ponieważ w czasie takich imprez mają możliwość się zintegrować i poczuć, że pracodawca o nich dba. Podstawą udanej imprezy firmowej jest wcześniejsze przygotowanie planu i dogranie wszystkich detali. Istotne jest, aby oprócz zdobycia wiedzy pracownicy podczas takiego wyjazdu mieli możliwość integracji i poznania się lepiej na neutralnym gruncie

Najważniejszym punktem podczas planowania imprezy firmowej jest miejsce, w którym ma się ona odbywać. Wygodnym rozwiązaniem będzie wybór lokalu, który ma w swojej ofercie sale konferencyjne jak i dodatkowe atrakcje. Pozwala to na połączenie szkolenia z integracją, bez konieczności ciągłego przemieszczania się. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, dlatego imprezy firmowe w Warszawie najczęściej odbywają się w hotelach.

Przede wszystkim integracja

Panel szkoleniowy jest oczywiście istotnym elementem imprezy firmowej. Jednak jej głównym celem jest zintegrowanie zespołu, sprawienie, by osoby, które znają się tylko z pracy, poczuły się swobodnie w swoim towarzystwie. Dlatego warto pomyśleć o wieczornym ognisku, pikniku, a może nawet dyskotece. Ważne, aby uczestnicy imprezy zapomnieli o swoich codziennych obowiązkach i po prostu dobrze się bawili. 

Warszawa jest miastem, które daje olbrzymie możliwości. Możesz zabrać swój zespół do teatru lub na koncert. Możecie wziąć udział w różnego rodzaju kursach lub degustacjach. Udział w kursie gotowania to dobry pomysł na obudzenie w pracownikach cieplejszych uczuć. Być może powiedzenie przez żołądek do serca sprawdzi się również na gruncie firmowym i wpłynie korzystnie na wzajemne relacje między pracownikami, ale również na relacje z przełożonymi.

Gry zespołowe uczą współpracy

Z czasów szkolnych na pewno wszyscy pamiętamy stwierdzenie, że gry zespołowe uczą współpracy. Jest w tym trochę prawdy, ale przede wszystkim sporo dobrej zabawy. Dlatego podczas imprezy firmowej świetnym pomysłem jest zorganizowanie turnieju piłki siatkowej lub gra w kręgle. Bardzo prawdopodobne, że oba pomysły uda wam się zrealizować nie opuszczając terenu hotelu. 

Ciekawym pomysłem będzie również wyjście do jednego z escape roomów, których w Warszawie nie brakuje. Wspólne rozwiązywanie zagadek nie tylko uczy współpracy, ale również rozwija kreatywność. Obie te cechy są bardzo pożądane wśród pracowników.

Aby zyskać, trzeba dać coś od siebie

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że organizacja imprez firmowych to niepotrzebny wydatek. Jeśli jednak ktoś tak myśli, nie zna ludzkiej natury, a już na pewno nie wie, jak działa ludzka psychika. Jeśli chcemy, aby nasz pracownik był wydajny i sumienny powinien czuć się w firmie swobodnie i mieć zaufanie do swoich przełożonych i współpracowników. Dzięki imprezom firmowym możliwe jest nawiązanie relacji międzyludzkich i dostrzeżenie  ludzkiej twarzy, również u szefa.

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*