Kurs Agile Project Manager – zakres tematyczny

główne_Kursagile_800x533

Kurs Agile Project Management, czyli AgilePM®, jest fantastyczną opcją dla każdego managera zainteresowanego zwinnym zarządzaniem projektami. AgilePM® jest metodyką stosowaną na całym świecie. I chociaż wywodzi się z branży IT, tak obecnie czerpią z niej również te organizacje, które z sektorem informatycznym nie mają zbyt wiele wspólnego.

Kurs AgilePM® – najważniejsze informacje

Kurs Agile Project Manager jest przeznaczony dla specjalistów chcących spróbować swoich sił w metodyce AgilePM®. Oparta jest ona o zasady stosowane pierwotnie w programowaniu zwinnym. Problem z tą grupą metod tworzenia oprogramowania polega na tym, że jeżeli zostały źle zaimplementowane, programiści prędzej czy później wpadną w „iteracyjne piekło” niekończących się poprawek, modyfikacji i testów, z których nic nie wynika. Dlatego znajomość wymagań klienta połączona z możliwie dokładnym etapem planowania jest w zwinnym programowaniu równie ważna, co rola Managera/Team Leadera potrafiącego zapanować nad chaosem decyzyjnym oraz komunikacyjnym.

Nie inaczej jest w AgilePM®. Tutaj podobnie, jak w zwinnym programowaniu, stawia się na elastyczność myślenia i możliwość łatwego przeprowadzania zmian. A także na możliwie dokładne zapoznanie się z potrzebami klienta w celu lepszego dobrania optymalnego rozwiązania. Rola kierownika projektu, który potrafi odpowiednio rozdzielić obowiązki, trafnie zlokalizować ryzyka i optymalnie ustrukturyzować pracę zespołu, również jest nie do przecenienia.

Nie są to jednak jedyne korzyści płynące ze stosowania zwinnych metodyk w postaci AgilePM®.

  • Przede wszystkim stosując AgilePM®, uczymy się, jaka jest różnica pomiędzy wymaganiami a potrzebami klienta odnośnie proponowanego produktu lub usługi. Nie zawsze to, co klient chce, jest równoznaczne z tym, czego realnie potrzebuje. Naszą rolą jako wykonawcy projektu jest zrozumienie tej różnicy i zaproponowanie optymalnego rozwiązania.
  • Wiedza uzyskana podczas kursu Agile Project Manager pozwala na tworzenie efektywniejszych zespołów wytwórczych, a także pomaga w usprawnieniu współpracy pomiędzy biznesem (np. klientem lub zleceniodawcą), a zespołem.
  • Dobrej jakości kurs AgilePM®, jak na przykład ten dostępny w subskrypcji Inprogress PLUS, jest świetnym sposobem na zdobycie wiedzy dotyczącej kształtu poszczególnych etapów zwinnego zarządzania projektami. A także niebezpieczeństw płynących z chaotycznych, nieprzemyślanych i niezaplanowanych działań, które nie mają nic wspólnego z wartościowym zwinnym zarządzaniem projektami.

Close-up of male arm, typing on laptop

Kursy AgilePM® w subskrypcji Inprogress Plus

W ofercie szkoleniowej Inprogress dostępne są obecnie następujące kursy Agile Project Manager:

  • AgilePM® Foundation – akredytowane szkolenie z zakresu zwinnego zarządzania projektami, które jest przeznaczone dla początkujących project managerów. Dzięki niemu poznamy podstawy metodyki AgilePM® oraz najważniejsze narzędzia służące do zwinnej koordynacji projektów.
  • AgilePM® Practitioner – szkolenie dla doświadczonej kadry zarządzającej, samodzielnie decydującej o przebiegu projektu, tworzeniu zespołów projektowych czy stosowaniu wybranych elementów metodyki AgilePM® w określonych sytuacjach.

Po więcej informacji dotyczących szkoleń AgilePM® zapraszamy na stronę inprogress.pl.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*