Jak zidentyfikować mokre obszary w konstrukcji budynku?

architecture-2608323_960_720

Kamera na podczerwień może zobaczyć i zmierzyć różnice ciepła w materiałach budowlanych na sufitach, ścianach i podłogach. Obszary i przedmioty mokre lub wilgotne mają zwykle inną temperaturę niż obszary suche ze względu na chłodzenie wyparne, zwiększoną przewodność lub pojemność cieplną. W związku z tym mokre obszary będą wyglądać na stosunkowo ciemniejsze lub jaśniejsze niż suche obszary na zdjęciu w podczerwieni, umożliwiając ich zlokalizowanie, dlatego rozwiązania takie jak https://www.skuteczne-osuszanie.pl/badania-termowizyjne-budynkow przy osuszaniu budynków po zalaniu są naprawdę strzałem w dziesiątkę. Kamera na podczerwień może uzupełnić kryminalistyczny audyt wilgoci poprzez szybką i nieniszczącą identyfikację lokalizacji i rozmiaru obszarów uszkodzonych przez wilgoć.

Nie dajcie się zwieść myśleniu, że to łatwa praca.

Doświadczenie i edukacja odgrywają dużą rolę w skutecznym identyfikowaniu problemów związanych z wilgocią i mapowaniu ich źródeł. Również obrazy termiczne są czasami mylące, ponieważ wilgotne obszary mogą wyrównywać temperaturę w zależności od pory dnia lub w zależności od czasu, jaki upłynął od pierwszego wystąpienia wilgoci. Potrzeba doświadczenia i wiedzy, aby wiedzieć, kiedy mogą być potrzebne inne narzędzia, takie jak mierniki wilgotności.

Prawdziwi winowajcy

Ze względu na szerokie relacje w mediach ludzie często mówią, że ich problemem jest pleśń, podczas gdy w rzeczywistości ich problemem jest woda, ponieważ pleśń nie może istnieć bez niej. Nieszczelności budynków są częstym stanem i budzą duży strach inwestorów i nabywców nieruchomości, ponieważ wilgoć niszczy elementy budowlane i stwarza warunki sprzyjające rozwojowi pleśni. Aby zmniejszyć lub zminimalizować negatywne skutki wody, należy ją kontrolować w sposób uniemożliwiający jej przedostanie się do budynku. Odbywa się to poprzez odpowiednie ogrodzenie i projekt budowlany.

Dlatego prawdziwymi winowajcami uszkodzeń spowodowanych wilgocią są wady konstrukcyjne oraz błędy mechaniczne lub hydrauliczne, które pozwalają na przedostanie się wody. Wiek konstrukcji jest również zdecydowanie czynnikiem, ponieważ komponenty zaczynają się zużywać, takie jak uszczelnianie i kity, a w takich przypadkach odroczona konserwacja byłaby prawdziwą przyczyną wycieku. Jednak przy odpowiedniej ilości wody i odpowiedniej prędkości wiatru wilgoć może czasami przedostać się nawet przez najbardziej ciasne miejsca.

Problem i rozwiązanie

Problemem dla większości inwestorów i kupujących w transakcjach dotyczących nieruchomości jest identyfikacja lub odkrywanie braków w nieruchomości, dlatego wiele osób zatrudnia inspektora nieruchomości przy zakupie domu lub budynku. Inspektor dokonuje wizualnej oceny nieruchomości i identyfikuje warunki wskazujące na zagrożenia i problemy. Inspektorzy ds. Nieruchomości są często szanowani jako „lekarze ogólni” lub „specjaliści wszystkich branż”, a specjalizacja w jednej aplikacji, takiej jak wilgoć, nie jest zazwyczaj ich rolą, ani też nie są zazwyczaj opłacani za badania w ogólnym zarysie terenu. Firmy oferujące na wynajem osuszacze budynków mogą lepiej zidentyfikować obszary, w których występują plamy lub uszkodzenia spowodowane wilgocią.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*