Najlepsze kredyty hipoteczne – czyli jak spełnić marzenie o własnych czterech ścianach

20201103083739_download

Mimo że budowa własnego domu czy też kupno mieszkania leżą w zasięgu zdecydowanej większości ludzi, mało kto może sobie pozwolić na samodzielne działanie bez żadnego wsparcia finansowego. Koszty stale rosną, co widzimy szczególnie w przypadku materiałów budowlanych, jak i usług oferowanych przed wszelkiego rodzaju specjalistów. Nic więc dziwnego, że również i kredyty hipoteczne cieszą się nieustanną popularnością. Jak jednak znaleźć najlepszy spośród nich? Dowiedz się już teraz…

  1. Kredyt hipoteczny a inne usługi bankowe.
  2. Ranking kredytów hipotecznych.
  3. Kalkulator kredytowy – do czego służy?
  4. Pozwól sobie na spełnienie marzeń.

W celu znalezienia najkorzystniejszej oferty kredytowej, warto skorzystać z narzędzi, które oferuje nam Internet. Do zdecydowanie najbardziej funkcjonalnych należą kalkulator kredytowy online oraz kredyty hipoteczne porównywarka. Dzięki nim niezliczona ilość potencjonalnych kredytobiorców spełniła swoje marzenie o budowie domu. Co jednak istotne, przed rozpoczęciem działania warto zapoznać się z podstawowymi zasadami związanymi z kredytem hipotecznym i procedurą jego szukania.

Kredyt hipoteczny a inne usługi bankowe

Kredyt hipoteczny zaciągamy, mając konkretny plan i cele do zrealizowania (całość musimy przedstawić w banku). Może to być budowa bądź kupno domu, kupno mieszania, ale również i remont czy wykończenie budynku stojącego w stanie surowym. Z reguły są to więc kwoty niemałe, zawierane na wiele lat. Żeby je uzyskać, musimy posiadać odpowiednią zdolność kredytową oraz wkład własny – jego wysokość jest zależna zarówno od oferty bankowej, jak i kwoty, którą chcemy pożyczyć. Wyraźne więc widać, że kredyty hipoteczne są o wiele bardziej skomplikowane, porównując z np. inną popularną usługą, czyli kredytem gotówkowym (ten z reguły obejmuje kwoty mniejsze, a także nie musimy podawać celu, na jaki go przeznaczymy).

Ranking kredytów hipotecznych

Z racji tego, że spłacać kredyt hipoteczny przyjdzie nam nawet przez 35 lat, nie możemy sobie pozwolić na wybór nieatrakcyjnej oferty. W znalezieniu tej najlepszej bezsprzecznie pomoże ranking kredytów hipotecznych. W zaledwie kilka chwil pokaże on nam wiele możliwości wyselekcjonowanych na podstawie naszych potrzeb. To my podajemy wysokość kwoty, a także okres spłat, które nas interesują. Podane dane to między innymi: prowizja, oprocentowanie oraz RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Co więcej, ranking pozwala na bezpośrednie przekierowanie na stronę banku w celu rozpoczęcia niezbędnych procedur.

Kalkulator kredytowy – do czego służy?

Kolejnym narzędziem, które okaże się niezbędne podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny, jest kalkulator kredytowy. Podając w nim podstawowe wartości dotyczące naszego kredytu, bardzo szybko dowiemy się, między innymi, jakie są dokładne koszty, wysokość spłaty, ale również, co się na nią składa wraz z postępującą spłatą. Zwłaszcza ten ostatni parametr okazuje się być przydatny, gdyż widzimy dzięki niemu postępującą spłatę odsetek oraz kapitału. Należy jednak pamiętać, że przydatność kalkulatora kredytowego jest największa, gdy rata kredytu jest stała (nie malejąca).

Pozwól sobie na spełnienie marzeń

Budowa domu czy kupno mieszkania to na pewno duże przedsięwzięcie, które niejedną osobę może przerażać. Warto jednak dać sobie szansę i spełnić marzenie o przeprowadzce z rodziną do własnego domu, który stanie się prawdziwą ostoją – tak potrzebną zwłaszcza w obecnych czasach.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*