Przemysłowe regały magazynowe – konserwacja przede wszystkim!

Przechwytywanie

W niekończącym się dążeniu do zwiększenia produktywności w magazynie i centrum dystrybucji jeszcze ważniejsze staje się skupienie się na pielęgnacji i konserwacji kluczowego elementu wyposażenia: przemysłowych regałów magazynowych. Eksperci zgadzają się, że bezpieczeństwo regałów magazynowych zyskuje obecnie coraz większą uwagę w całym przemyśle i twierdzą, że kluczowe jest opracowanie odpowiedniego programu konserwacji i kontroli. W końcu słabe lub uszkodzone regały mogą przyczynić się do zawalenia się, zagrażając bezpieczeństwu pracowników i powodując uszkodzenie produktu. Utrzymanie regałów magazynowych w doskonałym stanie powinno być najwyższym priorytetem, radzą eksperci tacy jak producent regałów wysokiego składowania.

Bezpieczeństwo regałów magazynowych staje się coraz ważniejsze dla operatorów magazynu. Regały magazynowe to, co nazywamy konstrukcjami o bardzo wysokiej wydajności. Regał magazynowy ma zazwyczaj jeden kg stali, na którym mieści się 10 kg produktu. Prosimy o wykonanie dużej ilości pracy z materiałem,] monitorowanie i naprawa są niezwykle ważne dla konstrukcji.

Aby pozostać na bieżąco z problemem zaleca się, aby kierownicy magazynów zwracali szczególną uwagę na układ swoich obiektów i wymagania codziennego użytkowania, przestrzegali regularnego harmonogramu przeglądów i podejmowali szybkie działania w celu naprawy lub wymiany słabych lub uszkodzonych regałów magazynowych.

Zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie

Najlepsze systemy regałów magazynowych są skonfigurowane tak, aby zapewnić wystarczającą ilość miejsca dla pracowników i wózków podnośnikowych do poruszania się po obiekcie i bezpiecznego i łatwego dostępu do produktów. Tutak się zaleca, aby firmy ściśle współpracowały ze swoim dostawcą regałów lub integratorem systemów podczas projektowania obiektu lub dodawania regałów magazynowych – i oparły się pokusie usuwania „każdego centymetra” przestrzeni magazynowej z obiektu. Zapewnienie dodatkowego wolnego miejsca wokół palet i w korytarzach może ułatwić pracownikom dostęp do produktów i może zmniejszyć ryzyko wypadków.

Ważne jest, aby rozważyli zwiększenie prześwitów – szersze pasy są łatwiejsze w nawigacji niż wąski labirynt ścieżek. Należy opracować układ na podstawie wymaganych prześwitów wokół ładunków – i nie bądź skąpy, jeśli chodzi o prześwity. W ten sposób uzyskasz ogromną wydajność. Uszkodzenia regałów magazynowych są prawie zawsze związane z niewłaściwym użyciem i nadużyciami, a winowajcami są najczęściej wózki widłowe. Przemysłowe stalowe regały magazynowe mają służyć latami, jeśli są odpowiednio zainstalowane i konserwowane.

Trudno je uszkodzić poprzez normalne zużycie. Nadużycia są tam, gdzie pojawia się potrzeba wymiany i naprawy. Oprócz opracowania rozsądnego układu i upewnienia się, że sprzęt jest prawidłowo zainstalowany, tutaj podkreśla się potrzebę regularnego monitorowania uszkodzeń regałów i zapewnienia, że urządzenia zabezpieczające, takie jak kołki i śruby, które wzmacniają punkty połączeń, są na miejscu i zabezpieczone.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*