Zarobki księgowego w średniej wielkości przedsiębiorstwie – czy to się opłaca?

kredyty gotówkowe online

Zawód księgowego, choć często uważany jest za nudny, w rzeczywistości może mieć wiele twarzy. Wszystko zależy od miejsca zatrudnienia czy zakresu obowiązków. Doświadczeni księgowi jednak bardzo lubią swoją pracę nie tylko ze względu na codzienne wyzwania, ale również na zarobki. A są one całkiem satysfakcjonujące.

Zakres obowiązków księgowego jest uzależniony od konkretnej firmy i profilu jej działalności. W niektórych przedsiębiorstwach dokumentów księgowych jest mniej, w innych więcej. Warto też pamiętać, że niektóre firmy mają całe działy księgowe, w których każdy pracownik zajmuje się jedynie określoną dziedziną księgowości. W przypadku średniej wielkości przedsiębiorstwa najczęściej jednak pracuje jeden księgowy, który kompleksowo zajmuje się całością.

Zarobki księgowych nie należą do niskich

Zarobki księgowego w średniej firmie mogą być różne w zależności od kondycji przedsiębiorstwa, można jednak z całą pewnością powiedzieć, że są sporo powyżej średniej krajowej. I nic w tym dziwnego, dobry księgowy ma na głowie całe finanse firmy i od jego pracy zależą też chociażby efekty późniejszej kontroli. Księgowy zajmuje się nie tylko księgowaniem i rozliczaniem faktur, ale również prowadzi pełną dokumentację, robi rozliczenia, zestawienia, analizy, raporty. Pomaga właścicielowi firmy w sytuacji, gdy ten musi podjąć ważną decyzje dotyczącą finansów czy przyszłości przedsiębiorstwa. Im więcej obowiązków i wyższa odpowiedzialność, na tym wyższe zarobki może liczyć doświadczony księgowy. Jeszcze lepiej może zarabiać księgowy, który pracuje dla kilku firm jednocześnie, świadcząc dla nich usługi zewnętrzne, bez zatrudnienia na etacie.

Warto zainwestować w dobrą obsługę księgową

Na usługach księgowych nie należy oszczędzać, gdyż wszelkie niedociągnięcia czy uchybienia w tej materii mogą być źródłem spory problemów. Porządek w dokumentach oznacza bowiem także terminowe regulowanie wszystkich płatności, odprowadzanie składek czy zaliczek na podatek dochodowy. Dobry i wykwalifikowany księgowy zawsze jest też na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami podatkowymi czy skarbowymi, dzięki czemu nie ma możliwości popełnienia błędu wynikającego z niewiedzy. Dla firm, które nie mają środków ani możliwości, aby stworzyć osobne stanowisko dla księgowego, dobrym rozwiązaniem jest outsourcing usług księgowych. Obsługa księgowa firm prowadzona jest przez wykwalifikowanych księgowych z wieloletnim doświadczeniem i świetnymi referencjami. Zlecając obsługę księgową zewnętrznej firmie można bez problemu zająć się rozwijaniem biznesu, zamiast martwić się nieuporządkowana dokumentacją. Korzystając z usług sprawdzonego biura księgowego można mieć bowiem stuprocentową pewność, że wszystkie faktury i dokumenty księgowe będą odpowiednio uporządkowane i zarchiwizowane.

Artykuł opracowano wspólnie z firmą MSCA, której jedną z usług jest obsługa księgowa firm

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*